Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z czym do Rybnika przyjechał wicemarszałek Gramatyka?

Facebook Twitter

To były rozmowy ostatniej szansy w szpitalu w Rybniku. Przypomnijmy: w placówce trwa akcja protestacyjna. Związki zawodowe żądają podwyżek płac o 1200 zł brutto, drugi postulat dotyczy zatrudniania dodatkowych pielęgniarek na oddziale intensywnej terapii i bloku operacyjnym - teraz w ocenie związkowców- jest ich tam za mało.

Placówka podlega Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego, dlatego dziś z protestującymi spotkał się wicemarszałek, Michał Gramatyka. Jakie propozycje przedstawił?

To jest kuchnia, więc nie chciałbym tam za bardzo głęboko do tej kuchni wchodzić, ale generalnie podzieliliśmy wszystkie propozycje na te, które są finansowe i te, które są pozafinansowe. Co do finansowych podjęto takie zobowiązania, że spróbujemy zaprojektować wzrost wynagrodzeń w jakimś horyzoncie, np. dwuletnim. Tylko to wszystko przelicza się na wydatki budżetowe.

A jakie padły propozycje nie związane z finansami?

Co do pozafinansowych, zobowiązaliśmy się, że je zrealizujemy, one są związane z tzw. normami zatrudnienia. Tutaj uznałem za zasadne te propozycje strony społecznej i poprosiłem panią dyrektor, żeby je uhonorowała. Jeżeli chodzi o wzrost zatrudnienia, to zależy to od dyrektora szpitala (…).

Dziś (15.10.) jeszcze będzie znane stanowisko strony społecznej. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio 90, porozumienia nadal nie ma i nie przyniosło go także dzisiejsze spotkanie z wicemarszałkiem. Na środę (17.10.) zapowiedziano wielką pikietę pracowników placówki. Niewykluczony jest strajk.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj