Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z Istebnej do Pogwizdowa. Policjanci przejechali ponad 100 km [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Przejechali na rowerach ponad 100 kilometrów. Tak policjanci z Cieszyna postanowili uczcić 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Wspierani przez mundurowych z Jastrzębia- Zdroju, Katowic, przedstawicieli cieszyńskiej prokuratury, a także znajomych, ruszyli śladem cieszyńskich jednostek policji. Przejechali dokładnie 106 kilometrów, licząc trasę od Posterunku Policji w Istebnej do siedziby cieszyńskiej drogówki w Pogwizdowie.

Fot. cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Trasa przebiegała przez wszystkie jednostki cieszyńskiego garnizonu: posterunek w Istebnej, poprzez Komisariaty w Wiśle i Ustroniu aż do Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Następnie kolarze wyruszyli na najtrudniejszy odcinek trasy, czyli w drogę do Komisariatu Policji w Skoczowie. Po odpoczynku w Skoczowie dojechali do komisariatu w Strumieniu, a następnie jednostki w Zebrzydowicach. Rajd zakończył się w siedzibie Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy.

Część uczestników przyjechała rowerem na linię startu i zdecydowana większość po zakończeniu rajdu wracała do swojego domu również rowerem. Niektórzy więc zakończyli ten dzień, pokonując ponad 130 km rowerem na „dwóch kółkach”.

Jak wymagająca to była trasa wystarczy spojrzeć na różnicę wzniesień, jaką w trakcie przeprawy uczestnicy pokonali. Najwyższy punkt trasy sięgał 777 m.n.p.m., a najniższy 182 m.n.p.m. Najkrótszy z odcinków rowerzyści pokonali w 31 minut, a najdłuższy zajął im 1 godzinę i 11 minut. To był odcinek z Cieszyna do Skoczowa.

Pierwszy na metę rajdu dojechał asp. Grzegorz Wiśniowski z cieszyńskiej komendy. Najstarszy uczestnik rajdu miał 68 lat, najmłodszy 27.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj