Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koronawirus na Śląsku: Z jakich rejonów województwa są nowi zakażeni?

Facebook Twitter

67 przypadków z Rudy Ślaskiej, 26 z rejonu Rybnika. Urząd Wojewódzki z Katowic opublikował informację o najnowszych zakażeniach na Śląsku. Przypomnijmy: to rekordowa liczba 227 kolejnych zakażeń.

fot.fernandozhiminaicela/ pixabay.com

W raporcie większość stanowią dane dotyczące wyników badanych górników kopalni Bielszowice oraz ich rodzin. W zakładzie w Rudzie Śląskiej, na przyszły tydzień zapowiedziano drugą turę badań. Dziś (31.07.) testowani są górnicy z kopalni Chwałowice.

W ostatniej dobie wykryto 227 kolejnych zakażeń w województwie śląskim. Najwięcej zachorowań odnotowano w powiatach: bielskim (28), pszczyńskim (19), cieszyńskim (10), rybnickim (26), raciborskim (11), w Rudzie Śląskiej (67) i Zabrzu (14).

W raporcie większość stanowią dane dotyczące wyników badanych górników kopalni Bielszowice oraz ich rodzin, u których niestety po 7 dniach również wykryto wirusa. Podobnie jest w przypadku rodzin chorujących górników w PG Silesia.

Wczoraj zakończyła się I tura badań przesiewowych w KWK Bielszowice. Na 313 pobranych i przebadanych próbek 28 jest zakażonych. W poniedziałek rusza II tura badań. Po 7 dniach testowani będą ci pracownicy, którzy w tym tygodniu uzyskali wynik ujemny. Jeśli drugie badanie również wykaże, iż nie jest zakażony, pracownik będzie mógł wrócić do pracy. W poniedziałek badanych będzie pierwsze 600 górników.

Dziś od rana pobierane są próbki od 300 górników z KWK Chwałowic i również tyle w PG Silesia.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj