Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z komendy do komendy. Cieszyn ma nowego komendanta SM

Facebook Twitter

Jacek Bąk został nowym Komendantem Straży Miejskiej w Cieszynie. Do tej pory był Komendantem Powiatowym Policji, zmieni formację, od stycznia szefować będzie miejskim strażnikom.

Przed nowym komendantem sporo wyzwań, ale i mam nadzieję satysfakcji ze służby w naszym mieście – mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Nowy komendant od 1991 roku związany jest z policją i właśnie nadszedł czas na zakończenie służby. Od 2015 roku był Komendantem Powiatowym Policji w Cieszynie, a wcześniej zastępcą komendanta cieszyńskiej policji, Komendantem Komisariatu Policji w Skoczowie oraz pracował na wielu stanowiskach kierowniczych i wykonawczych. Prywatnie jest mężem i ojcem dwóch dorosłych synów.

 Czuję się nadal osobą młodą, pełną energii i chęci do pracy. Aplikowałem na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej w Cieszynie, gdyż chcę wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie dla lokalnej społeczności miasta Cieszyna. Przez lata pracy poznałem to miasto i pokochałem – przyznaje Jacek Bąk i dodaje: – Chcąc przybliżyć swoją osobę mieszkańcom Cieszyna i funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Cieszynie chciałbym powiedzieć, iż wraz z policjantami i pracownikami cieszyńskiej policji przeżyłem wiele ciekawych doświadczeń zawodowych. To tutaj miałem okazję wielokrotnie dowodzić zabezpieczeniami imprez masowych takich jak Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle, wyścig kolarski Tour de Pologne, czy Rajdy Barbórki. Nadzorowałem także wiele zdarzeń kryminalnych o najcięższym ciężarze gatunkowym jak np. prace przy zabójstwie chłopca znalezionego w stawie na Gułdowach

– mówi Jacek Bąk, jak przyznaje:

Po zakończeniu procedury naboru założę nieco inny mundur, niemniej jednak nadal chce być otwarty na wszelkie pomysły, które pozwolą Straży Miejskiej w Cieszynie być profesjonalną służbą. Moim zamierzeniem jest, aby Straż Miejska w Cieszynie w pracy akcentowała swoją służebną rolę wobec mieszkańców i turystów, ale tam, gdzie to będzie konieczne egzekwowała prawo, czyniąc Cieszyn miastem wygodnym do życia. Będę dążył do tego, aby funkcjonariusze Straży byli wysoko oceniani przez społeczność lokalną.

Jacek Bąk obejmie stanowisko już za kilka dni, od 1 stycznia zostanie szefem Straży Miejskiej.

Przeczytaj też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj