Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z komendy policji do muzeum w Rybniku. Chodzi o karabinek znaleziony w czasie remontu

Facebook Twitter

Rybniccy policjanci przekazali do muzeum w Rybniku pochodzący z okresu II wojny światowej karabinek typu mauser. To broń, jaką w czasie remontu strychu odnalazł mieszkaniec Rybnika i przekazał mundurowym. Ci, ze względu na je wartość historyczną, przekazali ją muzealnikom.

fot.rybnik.policja.gov.pl

O znalezisku poinformował policjantów rybniczanin, który prowadził prace remontowe na strychu domu. Broń była schowana pod podłogą z desek. Okazało się, że to niemiecki karabinek mauser, wyprodukowany w 1938 roku. W magazynku broni znajdowały się jeszcze trzy sztuki amunicji.

O sprawie informowaliśmy w październiku. Wezwani do remontowanego domu mundurowi ustalili, że znaleziona pod podłogą broń to mauser z 1938 roku – podstawowy karabinek sił zbrojnych III Rzeszy.

Z uwagi na swoją wartość historyczną, policjanci przekazali na ręce Wojciecha Dominiaka – pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum imienia ojca Emila Drobnego w Rybniku karabin oraz amunicję. Mauser trafi na wystawę w rybnickim muzeum.

fot.rybnik.policja.gov.pl

Przy okazji tego znaleziska, policjanci przypominali, że pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionej broni, czy niewypałów:

Jeżeli zauważyłeś podobny przedmiot, natychmiast powiadom policjantów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj