Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z Lysek mammobus pojedzie do Lubomi

Facebook Twitter

I to mieszkanki tej gminy będą mogły skorzystać z darmowej akcji profilaktycznej. Chodzi o panie w wieku 50 - 69 lat (roczniki: 1946-1965), które w ciągu ostatnich 2 lat takiego badania nie miały. Ambulans stanie przy tamtejszej szkole.

BEZPŁATNA CYFROWA MAMMOGRAFIA

Centrum Onkologii w Gliwicach wraz z Urzędem Gminy Lubomia zaprasza wszystkie ubezpieczone Panie w wieku 50-69 lat (roczniki: 1946-1965)
na bezpłatne badanie mammograficzne finansowane przez NFZ (od poprzedniej mammografii muszą upłynąć minimum 2 lata).

Mammografię będzie można wykonać w mammobusie Centrum Onkologii: przy ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH w LUBOMI  ul. Szkolna 2

24 LIPCA (piątek)  w godz.: 8.30-15.30
27, 28 LIPCA (poniedziałek, wtorek)  w godz.: 10.00-17.00

Nie ma znaczenia adres zamieszkania/zameldowania. (z badania mogą skorzystać również Panie z innych miejscowości). Bez skierowania i zaproszenia. Bez zapisów. Wybór dnia dowolny. Trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty oraz jeśli to możliwe, zdjęcia/płytę z poprzedniej mammografii, jeżeli była wykonywana poza gliwickim Centrum Onkologii. Więcej informacji pod nr tel.: 32 278 98 96

Od 2014 roku, mammobus gliwickiego Centrum Onkologii wyposażony jest w najnowszej generacji cyfrowy mammograf Mammomat Inspiration, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu stosując bardzo niską dawkę promieniowania.Poprawił się również komfort podczas badania dzięki doborowi ucisku w zależności od wielkości i struktury piersi. Zastosowana w aparacie cyfrowa technologia pozwala uzyskać wysoką jakość obrazu piersi oraz cyfrową archiwizację, co ułatwia lekarzowi porównanie wyniku z wcześniejszą mammografią i precyzyjny opis badania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022