Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z nowym rokiem, nowym krokiem. Tym razem zrealizuj postanowienia noworoczne

Facebook Twitter

Nowy rok, to też nowe postanowienia. Co roku planujemy zmiany, ale czy udaje nam się je wprowadzić w życie? A może problem jest w złym planowaniu? Może stawiamy sobie złe cele?

fot. pixabay.com

Przypomnij sobie postanowienia noworoczne z poprzednich lat. Czy co roku planujesz, że zmienisz to samo, a nic z tego nie wychodzi? Warto w tym roku zrobić to inaczej. Wykorzystaj ten rok.

Wybierz swoje postanowienia

Ważne, aby odpowiednio sprecyzować swoje potrzeby. Postanowienia powinny wynikać z prawdziwej chęci zmiany, a nie chwilowego pragnienia. Jeżeli jakiś pomysł wpadnie do głowy na szybko, nie jest dobrze przemyślany, nie bierz go pod uwagę. Poświęć na to kilka godzin, bez przerywania, skup się tylko na swoich potrzebach. Zapisuj co myślisz, wracaj do tych myśli i analizuj kilkukrotnie. Nie myśl, że zapamiętasz wszystko, co postanowisz.

Przypomnij sobie postanowienia z zeszłego roku. Dlatego właśnie warto je spisywać. Może część z nich jest nadal aktualna i możesz dodać je do swojej listy.

Dopisuj do postanowień też marzenia oraz przyjemne rzeczy, które chcesz zrobić w tym roku. Postanowienia nie muszą dotyczyć tylko sfery obowiązków i wyrzeczeń. Warto realizować też swoje przyjemne potrzeby.

Skup się na tym, gdzie chcesz znaleźć się za rok, co chcesz osiągnąć. Myśl o pozytywnych rzeczach, wyobrażaj sobie efekty zmian.

Wybierz najważniejsze

Masz gotową listę? Wybierz priorytety. Jeżeli nie uda Ci się zrealizować wszystkich planów w 2021 roku, skupisz się tylko na najważniejszych. Możesz też podzielić je na plany prywatne i zawodowe lub na rzeczy, które są zależne od Ciebie i takie, do których potrzebujesz pomocy innych osób. Porządek pozwoli Ci na bieżąco weryfikować to, co udało Ci się już  osiągnąć.

Odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego wybrałeś każde z postanowień, co ta zmiana wprowadzi w życie.

Nie szukaj własnych postanowień na blogach, w artykułach internetowych. To mają być Twoje potrzeby. Jeżeli coś nie przyszło Ci do głowy, to znaczy, że nie chcesz tego zmieniać.

Doprecyzuj swoje postanowienia, nie pozostawiaj ich jako ogólników. Zaplanuj co konkretnie zrobisz, możesz zapisać konkretne terminy działań. Zaplanuj mniej, a dokładniej. W efekcie uda Ci się zrealizować przynajmniej część postanowień. No właśnie…

Nie zakładaj, że zrealizujesz wszystkie cele

Lista postanowień noworocznych, to spis tego, co chcesz zrobić, a nie musisz zrobić. Nie stawiaj sobie zbyt ambitnych celów lub załóż, że może się nie udać. Stawiaj na działanie, a nie na oczekiwania wobec siebie. Unikniesz rozczarowania analizując tę listę pod koniec roku.

Trzymamy kciuki za Wasze postanowienia noworoczne!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023