Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z pasją do zdrowia. Zmień styl życia ze Studiem Energia i czuj się dobrze [materiał partnera]

Facebook Twitter

Siłownia, fitness, masaż, spa, kompleks saun i dużo więcej. Studio Energia od wielu lat stało się drugim domem dla wielu mieszkańców Rybnika. Skąd wziął się fenomen tego miejsca, które dla niejednego jest dziś stylem życia?

Aby poznać odpowiedzi na te pytania, spotkaliśmy się z właścicielem studio Katarzyną Niemiec.

Radio 90: Skąd pomysł, żeby w Rybniku stworzyć studio fitness?

Katarzyna Niemiec: Z sentymentu, po prostu lubię Rybnik. Prowadzę też klub w Rudzie Śląskiej.

Radio 90: Zaczynaliście na 500 m2, w tej chwili do dyspozycji klientów jest 2000 m2.

Katarzyna Niemiec: Nasz klub jest dziś największym klubem w Rybniku. W Studio Energia posiadamy komplementarną ofertę skierowaną do wszystkich pokoleń, a także do różnego poziomu zaawansowania fizycznego. Zaspokajamy potrzeby osób w dobrej kondycji fizycznej, ale także tych, które właśnie zaczynają taką aktywność. Ponadto oferta skierowana jest do różnych grup wiekowych: osób starszych, w wieku młodszym, a także do nastolatków. Dla nich stworzyliśmy usługę „teen gym”.

Radio 90: „Teen gym”, czyli nastolatek na siłowni.

Katarzyna Niemiec: Dokładnie, pod tym hasłem kryją się zajęcia dla osób od 12. roku życia. Jest to grupa wiekowa, która bardzo chętnie przychodzi na siłownie, a jednocześnie nie może korzystać samodzielnie z takiego miejsca z uwagi na bezpieczeństwo. Planując te zajęcia wzięliśmy pod uwagę oczekiwania takich młodych osób, jak również staramy się przede wszystkim myśleć o nich pod kątem bezpieczeństwa, poprawy sylwetki i ich zdrowia, poprzez podnoszenie kondycji. Na zajęciach prowadzimy głównie ćwiczenia z własnym ciężarem ciała i uczymy przy tym prawidłowych schematów ruchowych i adaptacji do specjalistycznych urządzeń, przez co po ukończeniu 16 roku życia śmiało będą do nas mogli przychodzić sami, gdyż nabędą odpowiednich umiejętności zarówno wykonywania ćwiczeń, jak i korzystania z fachowego sprzętu na siłowni.

Radio 90: Przyprowadzając do Studio Energia swoje dziecko, ja także w tym czasie znajdę coś dla siebie?

Katarzyna Niemiec: To jest nasz priorytet, by nasza oferta była komplementarna. W tym samym czasie kiedy nasze dziecko ćwiczy na siłowni, my możemy skorzystać z siłowni, zajęć fitnessu, masaży czy spa.

Radio 90: Jakie rodzaje saun są do dyspozycji klientów?

Katarzyna Niemiec: Sauna fińska, w której każdego dnia odbywają się ceremonie. Oprócz tego jest biosauna, czyli miejsce w którym wilgotność powietrza jest większa niż w saunie fińskiej, a jednocześnie jest trochę niższa temperatura. Trzecia to tzw. sauna infrared, czyli sauna na podczerwień. Podczerwień to fala rehabilitacyjna, wspomaga procesy regeneracyjne tkanek, pozwala zmniejszyć stan zapalny. Jest bardzo dobrą alternatywą w przypadku różnych schorzeń m. in. przy rwie kulszowej, a dla trenujących to świetna alternatywa przy pozbywaniu się zakwasów. Paniom polecam saunę infrared ze względu na poprawę metabolizmu i ukrwienia skóry. Robi się ona jędrna, napięta i automatycznie redukuje się cellulit.

Radio 90: W Studio Energia jest naprawdę dużo profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń. Jak to wszystko obsłużyć?

Katarzyna Niemiec: Każdy kiedyś zaczynał, ja również. Po latach doświadczeń, mam stale na uwadze, że wchodząc na siłownię potrzeba instruktarzu, aby oswoić się z wielością urządzeń. Nasza filozofia działania polega na zaopiekowaniu się klientem szczególnie na początku jego przygody z aktywnością. Proponujemy konsultacje z trenerem dzięki czemu klient, który do nas przychodzi po raz pierwszy jest zadowolony i może liczyć na progres. Trener prowadzi go przez siłownię, pokazuje sprzęt, opisuje sposób działania, przeprowadza też pierwszy indywidualny trening. Koncentrujemy się na oczekiwaniach klienta, na jego celach i pod tym kątem dopasowujemy ćwiczenia, sprzęt i zapoznajemy z jego użytkowaniem.

Radio 90: Każdy otrzymuje opiekę trenera?

Katarzyna Niemiec: Tak, każdy, kto jest u nas pierwszy raz. Jeżeli później ktoś jest zainteresowany stałą opieką, to do rozważenia pozostawiamy treningi personalne, które mamy w bardzo dobrej cenie. Zważywszy na to, że jest to produkt kupowany cyklicznie, staramy się, aby był w cenie, jaką klient jest w stanie zapłacić.

Radio 90: Kto pracuje w Studio Energia?

Katarzyna Niemiec: Rekrutacja do naszego studia jest jedną z naszych ważniejszych wartości. My od samego początku zatrudnienia dbamy o naszą kadrę. To, co mnie cieszy to wieloletnia współpraca. Takimi przykładami są: trener Mateusz, trenerka Kasia, a z instruktorów- Agnieszka, Patrycja czy Mirek, który prowadzi świetne zajęcia ze spinningu. To są dla mnie wartości, jakie chcemy pielęgnować.

Radio 90: W Studio Energia mam do dyspozycji siłownię, spa, fitness, masaż, kompleks saun wraz z ceremoniami. Czy coś jeszcze?

Katarzyna Niemiec: Tak, może Pan u nas jeszcze poczęstować się produktami z naszego sklepiku, bo oprócz tego, że dbamy klasycznie o aktywność, to przed treningiem czy po treningu do dyspozycji naszych klientów posiadamy sporą paletę suplementacyjną i to, co jest potrzebne do każdego treningu, czyli wszelkiego rodzaju napoje. Po saunie można przyjść np. na sok pomidorowy, który świetnie uzupełnia mikroelementy, albo też na białkowego shake’a, co pozwala na budowanie mięśni.

Radio 90: Zna Pani tę branżę od dekad. Sporo się zmieniło na przestrzeni lat?

Katarzyna Niemiec: Oj tak, przede wszystkim świadomość ludzi, a zwłaszcza kobiet. Dziś ludzie, którzy do nas przychodzą po prostu spędzają tutaj swój czas. Nie tylko czerpią korzyści z różnych usług: relaksują się w saunie czy na masażu, podnoszą aktywność, ale także mogą robić to wspólnie np. ze swoim partnerem czy dzieckiem. Świadomość ludzi wzrasta, a co ciekawe przychodzą też coraz starsze osoby.

Radio 90: W sieci pojawiło się wiele samouczków dotyczących branży fitness, warto jednak oddać się w ręce profesjonalistów.

Katarzyna Niemiec: Zawsze pytam osoby, które zwracają się do mnie z zapytaniem, czy mogłabym pomóc w wyborze orbitreka do domu, o to jaki cel miałoby to urządzenie spełniać. Jeżeli planują na nim jeździć w domu, to jest fikcja. Za kilka miesięcy takie urządzenie stanowi przeszkodę w domu, którą staramy się omijać, i kończy się tym, że orbitrek staje się np. wieszakiem na ubrania. W domu przede wszystkim nie otrzymujemy motywacji, nie ma warunków do treningu i jest on raczej prowizoryczny, często ćwiczenia wykonujemy błędnie, albo jakieś pomijamy. Trenując w domu, po czasie wyczerpuje się nam wena. Wyjście z domu to jest spotkanie z ludźmi, to jest budowanie relacji, to jest zadbanie o prawidłowy schemat ruchowy. Wychodząc na trening ćwiczymy z innymi ludźmi, podnosimy staranność swojego treningu o jakieś 30-40%. Podnosimy też swoje bezpieczeństwo. Obserwuję to od kilkunastu lat.

My nie jesteśmy tylko miejscem, w którym się ćwiczy, my jesteśmy też miejscem, w którym spotyka się innych ludzi.

Radio 90: Dziękuję za rozmowę.

Katarzyna Niemiec: Dziękuję i zapraszam do zapoznania się z naszą szeroką ofertą.

Z Katarzyną Niemiec, właścicielem Studia Energia rozmawiał Przemysław Niedźwiecki.

Adres:

  • Obwiednia Południowa 3,
  • 44-200 Rybnik
  • tel. 32 440 74 94

Jak dojechać:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj