Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z podrobionymi dokumentami w Pyrzowicach

Facebook Twitter

Od początku roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili łącznie 14 sfałszowanych dowodów tożsamości u cudzoziemców przylatujących samolotami rejsowymi z Aten. 4 z nich stanowiły podrobione na wzór oryginału polskie dowody osobiste.

W mijających dniach funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 6 cudzoziemców po przylocie samolotów z Aten (Grecja). Przedstawione w trakcie kontroli dokumenty wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy co do ich autentyczności.

Okazany do kontroli 29 lipca polski dowód osobisty okazał się podrobiony. Podobnie austriacki, rumuński, cypryjski oraz włoski dowód osobisty, którymi wylegitymowali się mężczyźni zatrzymani 2 sierpnia na katowickim lotnisku. Jeden z pasażerów nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów.

Ustalono, że wszyscy zatrzymani mężczyźni to obywatele Syrii. Piątce obcokrajowców przedstawiono zarzut przekroczenia granicy RP wbrew obowiązującym przepisom przy użyciu podstępu oraz posłużenie się podrobionym dokumentem jako autentycznym. Mężczyźni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów oraz dobrowolnie poddali się karze. Ponadto wobec cudzoziemców wszczęte zostały postępowania administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024