Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z powodu pandemii opóźnia się wypłata dotacji z programu ,,Czyste Powietrze”

Facebook Twitter

Opóźnia się wypłata dotacji z programu Czyste Powietrze. Nawet kilka miesięcy od złożenia dokumentów mieszkańcy muszą czekać na wypłatę pieniędzy. ,,Winna jest pandemia'' - tłumaczy wielomiesięczne poślizgi w rozmowie z Arkadiuszem Żabka, Adam Lewandowski zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W tej chwili są kłopoty z realizacją zleceń z powodu pandemii. My chcemy ten okres minimalizować, jeśli ktoś złoży wniosek o płatność, powinniśmy go zrealizować w ciągu miesiąca. Bardzo często ze względu na Covid-19, to beneficjenci proszą o przesunięcie. My płacimy środki po wykonaniu inwestycji. Pamiętajmy o tym, że podstawowym elementem wejścia do programu ,,Czyste Powietrze” jest ekologiczne źródło ciepła, czyli sieć, piec gazowy lub piec węglowy na ekogroszek. Jeśli ktoś ma ekologiczne źródło ciepła a jeszcze ma cienkie ściany, to może wejść. Warunek konieczny to ekologiczne źródło ciepła.

Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przypomina, że działa także infolinia dla mieszkańców. Docelowo WFOŚ chciałby aby w każdej gminie pojawił się patronacki punkt programu Czyste Powietrze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj