Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z powodu trwającego od dwóch lat remontu w szkole, uczniowie mają zdalne zajęcia. Zbulwersowani rodzice interweniowali w Urzędzie Miasta

Facebook Twitter

400 uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju od początku roku szkolnego ma zdalne zajęcia. Powód? Przedłużający się od dwóch lat remont placówki. Przez ostatnie dwa lata uczyli się oni w pustej placówce przy ulicy Kaszubskiej, jednak we wrześniu pojawiły się tam przedszkolaki i uczniowie musieli opuścić obiekt.

Wczoraj (08.09.) kilkudziesięciu zbulwersowanych rodziców interweniowało w tej sprawie w tamtejszym Urzędzie Miasta:

Władze miasta powinny przeprosić za tę sytuacją – uważa przewodniczący Rady Miasta Piotr Szereda:

Piotr Szereda: Jest wysoka, tak kolokwialnie mówiąc obsuwa z terminem. To się zdarza, w mieście i w innych inwestycjach. Mamy taką szkołę na ul. Kaszubskiej, gdzie uczniowie do tej pory mieli zajęcia z właśnie wytypowane na takie sytuacje, gdzie jest remont kapitalny. Nagle ktoś wymyślił, że 31 sierpnia Zespół Szkół wraca, a od 1 września przychodzą przedszkolaki. Wygląda na to, że przedszkolaki wygonili ze szkoły. To jest ten dramat, że brakło pewnego nadzoru, komunikacji, braku decyzyjności, żeby wstrzymać przeprowadzkę przedszkolaków. Władze przede wszystkim miasta, pani prezydent powinna przeprosić.

Piotr Szereda

Z protestującymi rodzicami rozmawiał sekretarz miasta, naczelnik wydziału edukacji oraz naczelnik wydziału infrastruktury komunalnej. Przedstawili oni powody przejścia uczniów na zdalną naukę, wynikają one z zakwestionowania przez Inspektora BHP części prac. Jak zapewnia Małgorzata Krzeszkiewicz, rzecznik jastrzębskiego magistratu uczniowie będą mogli wrócić do szkoły w środę 14 września.

Małgorzata Krzeszkiewicz: W trakcie realizowania inwestycji zgodnie z prośbami, które zaistniały plan realizacji uległ zmianie. Dobudowywana została kuchnia, jadalnia, winda, wjazd dla osób niepełnosprawnych do szkoły. Dlatego te prace zostały pod względem zakresu zwiększone. Trwają w Zespole Szkół nr 5 prace porządkowe. Czekamy na informację od pani dyrektor, kiedy mogą zostać przewiezione meble.

Radio 90: Jak długo może ta sytuacja potrwać, bo rodzice nie wierzą do końca w to, że dzieci w przyszłym tygodniu już mogą wejść i normalnie mieć lekcje.

Małgorzata Krzeszkiewicz: Jest ustalone, że w środę rozpoczynają się zajęcia stacjonarne.

Małgorzata Krzeszkiewicz

Najbliższy poniedziałek i wtorek mają być dniami dyrektorskimi, czyli wolnymi od nauki. Zakończenie prac zaplanowano zgodnie z umową na 14 listopada 2022 r.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024