Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z Raciborza do Leipheim. Oferta wyjazdu dla Ukraińców

Facebook Twitter

"Chcemy zaprosić Państwa do naszego regionu"- piszą Niemcy z Leipheim do Ukraińców, jacy dotarli do Raciborza. Władze miasta nad Odrą publikują zaproszenie do Bawarii do miasta leżącego pomiędzy Stuttgartem a Monachium.

Fot. pixabay.com

To inicjatywa InKontakt, wyjazd z Raciborza byłby możliwy w niedzielę (13.03.) o 10.00 w Placu Długosza. Dziś (11.03.) do 18.00 można zgłosić chęć wyjazdu.

Krótka informacja o regionie, który znajduję się w Bawarii. Miasto Günzburg / Miasto Leipheim (Powiat Günzburg) obejmuje miasto Günzburg i Leipheim, jest położony pomiędzy Stuttgartem a Monachium. Nasz region jest wprawdzie obszarem wiejskim, ale bardzo dobrze rozwiniętym. Duże miasta Ulm i Augsburg nie są daleko. Można łatwo do nich dojechać pociągiem lub autobusem. Obszar ma około 130 000 mieszkańców, miasto Günzburg – około 25 000 mieszkańców. Mamy bardzo dobrze rozwinięty system zdrowotny. W Günzburgu znajdują się dwie kliniki i dwa inne to Uniwersytecka Klinika i Szpital Wojskowy znajdują się w Ulm. W małym miasteczku Langenau, które graniczy z Leipheim jest też szpital. Sklepy i supermarkety są łatwo dostępne w Günzburgu, Leipheim i w całym regionie. Sklepy odzieżowe i inne znajdują się w miastach Günzburg, Burgau, Krumbach i Ichenhausen, a także w Langenau.

Jak wszędzie na południu Niemiec istnieje wiele zróżnicowanych ofert pracy w regionie, zwłaszcza w sferze społecznej. Stopa bezrobocia jest bardzo niska. We wszystkich gminach znajdują się placówki opieki nad dziećmi. Teraz są przygotowywane dodatkowe miejsca w przedszkolach. W okolicy i w pobliżu znajduje się wiele rozrywek na świeżym powietrzu i w budynkach. Park rozrywki Legoland, który jest również jednym z największych pracodawców w naszej okolicy, jest bezpośrednim sąsiedztwie. Nasza przyroda jest piękna i można ją poznać udając się w różne ciekawe trasy.

Więcej informacji na temat naszego regionu można znaleźć tutaj:

Mieszkańcy są życzliwi i otwarci. Nasze miasta mają wiele stowarzyszeń, w których można zapoznać się z naszymi tradycjami i mieszkańcami. Administracje miejskie i różne lokalne instytucje zapewniają pomoc i doradztwo obywatelom w różnych kwestiach. Zapewniamy pokoje mieszkalne. W jednym pokoju może zamieszkać od 2-4 osób. Otrzymają Państwo również posiłek trzy razy dziennie. Organizacja „InKontakt” to ludzie z pochodzeniem migrackim i Niemcy. Wśród nas są wolontariusze, którzy mówią po ukraińsku, polsku i rosyjsku.

Wyjazd z Raciborza w niedzielę (13.03.) o godzinie 10.00 (Plac Długosza)

Zapisy TYLKO DO GODZ. 18.00 11.03 i informacje (polski i ukraiński): Bożena Honcz – 514 725 106

  • Informacje dodatkowe na miejscu w Bawarii udzielane w językach: polskim, niemieckim, angielskim i francuskim:

+49 176 61271702

  • Додаткова інформація +49 176 612 71 702 ( Інформація польською, німецькою, англійською та французькою мовами )

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022