Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z Rybką taniej! Mieszkasz w Rybniku lub płacisz w mieście podatki? Skorzystaj z Rybnickiej Karty Mieszkańca

Facebook Twitter

Z Rybką taniej! Do kina, teatru, na basen czy za parking. Dziś (12.04) ruszyła zapowiadana od kilku miesięcy Rybnicka Karta Mieszkańca.

Czas na Twoją Miejscowość: Masz już "Rybkę"? To Rybnicka Karta Mieszkańca
mat. prasowy/ Urząd Miasta Rybnika

Z Rybką taniej!

Z Agnieszką Skupień rzeczniczką Urzędu Miasta rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Rybka wypłynęła, można powiedzieć.

Agnieszka Skupień: Mamy nadzieję, że szeroko wypłynie na rybnickiej wody i spotka się z akceptacją mieszkańców Rybnika, którzy dzięki tej karcie będą mogli zyskać wiele zniżek i benefitów. Zaczynamy od jednostek miejskich, a w przyszłości chcemy zapraszać do tego programu również prywatnych partnerów.

Radio 90: Co dzisiaj już będziemy mieć dzięki Rybce?

Agnieszka Skupień: Mamy 20% zniżki w instytucjach kultury na wybrane wydarzenia, 20% zniżki na wybrane oferty MOSiRu, baseny za złotówkę w wybranych godzinach. W przyszłości tańsze abonamenty parkingowe, a to przyszłość już niedługo, bo w czerwcu i w niedalekiej przyszłości bilety na komunikację miejską. Będzie specjalna oferta dedykowana tylko rybniczanom, którzy będą posiadali kartę.

Z Rybką taniej

mat. prasowy/ Urząd Miasta Rybnika

Aby otrzymać Rybnicką Kartę Mieszkańca „Rybka” i korzystać ze zniżek trzeba mieszkać w Rybniku lub płacić w mieście podatki:

Agnieszka Skupień: Karta jest kartą rybniczanki i rybniczanina, więc w pierwszej kolejności rybniczanie, którzy są zameldowani w Rybniku albo tacy, którzy mieszkają w Rybniku i nie są zameldowani, ale płacą podatek w Rybniku. Również dzieci tych osób, które są uprawnione do karty, czyli osoby niepełnoletnie, dzieci i młodzież. Rodzice mogą takiemu dziecku założyć taką kartę, która będzie uprawniała do zniżek.

Kartę Rybka można zdobyć drogą elektroniczną instalując aplikację w telefonie lub w urzędzie, jeżeli chcemy mieć tradycyjną plastikową kartę:

Agnieszka Skupień: Najprościej zrobić to przez bezpłatną aplikację miejską halo! RYBNIK. Jeśli macie już Państwo ją zainstalowaną, tam znajdziecie kafelek, który należy kliknąć i prowadzi nas krok po kroku. Przy rejestracji karty podajemy dane, które dotyczą naszego miejsca zamieszkania, zameldowania i musimy się też posłużyć wyraźnym zdjęciem po to, żeby w przyszłości móc weryfikować takiego użytkownika karty, czy jest uprawniony do zniżki czy nie.

Radio 90: To jest droga elektroniczna, ale też mamy taką tradycyjną.

Agnieszka Skupień: Możecie Państwo złożyć taki wniosek na kartę plastikową, tradycyjną w Urzędzie Miasta w Rybniku w kancelarii albo zrobić przy ulicy Chrobrego 2 i w Punkcie Informacji Miejskiej halo! Rybnik, tam również można złożyć taką deklarację.

Z Rybką taniej

mat. prasowy/ Urząd Miasta Rybnika

Co o wprowadzeniu karty sądzą rybniczanie?

Czas oczekiwania na akceptację karty to maksymalnie 14 dni

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023