StartWiadomości Wiadomości dnia

Z Wodzisławia na Uniwersytet Stanforda

Uniwersytet Stanforda należy do czołówki najbardziej zaawansowanych badawczo placówek. Uczelnia plasuje się na drugim miejscu w ogólnym rankingu wszystkich uniwersytetów na świecie. 15 lipca br. Dawid wyjedzie do USA, aby na tej uczelni uczestniczyć w dwutygodniowej sesji Business & Entrepreneurship. Będzie brał udział w wykładach i warsztatach oraz różnych zajęciach kulturalnych, przebywając w gronie najzdolniejszych uczniów z całego świata oraz słuchając wykładów światowej klasy profesorów.

Dawid wykazuje wszechstronne uzdolnienia i nie boi się wyzwań. Jest absolwentem programu FLEX. W roku szkolnym 2017/2018 był uczniem szkoły średniej w Knoxville, w stanie Iowa. Aktywnie uczestniczył w tzw. EYP (European Youth Parliament) – (Europejski Parlament Młodzieżowy). O jego ponadprzeciętnych zdolnościach świadczy fakt, że został wybrany do udziału w warsztatach, które były przeprowadzone w Wilnie. Tematyką tych warsztatów były wystąpienia publiczne i debaty. Cel warsztatów to przygotowanie dowolnego projektu dla społeczności lokalnej lub regionalnej. W ramach realizacji tego celu, Dawid opracował projekt polegający na przygotowaniu i przeprowadzeniu w Krakowie warsztatów, podczas których będzie uczył uczestników, jak należy prowadzić debaty. Projekt jest finansowany przez Ambasadę Amerykańską i Departament Stanu.

Poza osiąganiem bardzo wysokich wyników w nauce języków obcych, Dawid wykazuje zainteresowania i uzdolnienia humanistyczne oraz artystyczne. Jako uczeń wodzisławskiej Jedynki jest bardzo zaangażowany w życie swojej szkoły. W zakresie zajęć pozalekcyjnych, pełni funkcję konferansjera podczas szkolnych i środowiskowych koncertów oraz różnorodnych imprez kulturalnych.

Zostaw komentarz