Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Za ciężkie auta z drewnem

Facebook Twitter

Na 10 skontrolowanych pojazdów, połowa była przeciążona- informują śląscy inspektorzy ITD. Wspólnie ze Strażą Leśną sprawdzali transporty drewna wjeżdżające do kraju przez trzy przejścia graniczne położone na południowej granicy państwa. Między innymi w punkcie kontroli w Zabełkowie.

www.gitd.gov.pl

Najcięższy transport drewna ważył o 7 ton za dużo. 5 pojazdów miało także przekroczoną dopuszczalną wysokość. Inspektorzy mieli też zastrzeżenia co do sposobu zabezpieczenia ładunków. Na dwóch przypadkach stwierdzono nieprawidłowości. Na jednej z zatrzymanych ciężarówek wystający ładunek nie był również właściwie oznakowany.

www.gitd.gov.pl

Wszystkie niewłaściwe transporty drewna wstrzymano do momentu usunięcia ujawnionych nieprawidłowości. Przeciążone pojazdy mogły odjechać z miejsc kontroli ITD w Zabełkowie i Bielsku Białej po przeładowaniu nadmiaru drewna na inne samochody.

Kierowców ciężarówek ukarano mandatami. Jeden z pojazdów należących do zagranicznego przedsiębiorcy trafił na parking strzeżony do czasu wpłaty kaucji. Za ujawnione nieprawidłowości przewoźnikowi grozi 25 tys. zł kary.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj