Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Mapa wypadków śmiertelnych

Facebook Twitter

Już po raz trzeci policja przygotowała mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021. Każdego dnia, przez okres wakacji, na mapie pojawiać się będą punkty, w których doszło do śmiertelnych wypadków poprzedniej doby. Chodzi o pokazanie, że tragedie na drodze to codzienność, a prowadzi do nich brawura, ignorowanie przepisów czy zmęczenia w czasie dalekich podróży.

fot. pixabay.com

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– pisze policja na swej stronie w internecie:

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Kolejny raz, w promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, włączyła się firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj