Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Za mała skrzynka w Urzędzie Pracy w Wodzisławiu

Facebook Twitter

"Za mała skrzynka w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu. Za mała, by można było bezpiecznie zostawić w niej dokumenty zawierające dane. Mało co się w niej mieści" - telefon z takimi uwagami odebraliśmy w redakcji Radia 90.

Była grupka ludzi, była mała skrzynka, większa od takiej którą mamy w domu. Wszyscy tam chodzili i szukaliśmy tzw. urny – taka jak jest na przykład w ZUS-ie przygotowana. Nie wszyscy składają wnioski przez internet. Ta skrzynka przy dokumentach A4, a stało tam 6 osób, ona już była trochę zapełniona. Wsadziłam tan ten dokument, musiałam go trochę zgiąć, ale nie można dawać tak małej skrzynki.

Mamy już dobrą wiadomość dla wszystkich korzystających z pomocy wodzisławskiego pośredniaka. Od poniedziałku (27.04.) przed urzędem pracy stoi urna.

Jak usłyszeliśmy od dyrektor, Anna Słotwińskiej-Plewki:

Zamiana skrzynki na urnę jest zgodna z planem, z każdym dniem składanych jest bowiem coraz więcej wniosków, coraz obszerniejszych w ramach Tarczy Antykryzysowej; przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie muszą rzeczywiście dołączyć sporo dodatkowych dokumentów, więc skrzynka szybko robiła się pełna. Do tego jest już możliwość wrzucania do urny kart rejestracyjnych – to ułatwienie dla tych, którzy chcą zarejestrować się jako osoby bezrobotne, a mają problem by zrobić to przez internet. Urna opróżniana jest przez pracowników wodzisławskiego urzędu pracy raz na dobę, mniej więcej tyle trwa kwarantanna złożonych w ten sposób dokumentów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2020