Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W połowie października poznamy najlepsze firmy, produkty i usługi. 14. edycja Śląskiej Rzeczy

Facebook Twitter

Czternasty raz Zamek Cieszyn organizuje konkurs 'Śląska Rzecz'. Docenia on wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe.

– Oceniamy w nim jakość produktów i pokazujemy, że można projektować tak, żeby zmieniać nasze codzienne życie na lepsze – tłumaczy Beata Mońka z cieszyńskiego Zamku. Jak dodaje – Nie tylko, żeby produkty i usługi były piękne i użyteczne, ale chcemy tę codzienność czynić nam bardziej przyjazną.

Laureaci wszystkich konkursów pokazują, że jest to możliwe tu, na wyciągniecie ręki, w województwach śląskim i opolskim.
Radio90: Te wszystkie cechy, o których piani powiedziała, piękne, użyteczne, ergonomiczne można połączyć w jednym produkcie, usłudze.
Tak, chociaż wiadomo, że nigdy nie jest tak, że każde z tych zgłoszeń przedstawia wszystkie cechy i wszystkie są równie mocne, różnie to wygląda, ale większość z nich ma przynajmniej, którąś tą dominującą i świetnie się wpisuje w założenia konkursowe.

Jak zauważa Mońka, konkurs przez 14 lat się zmienił. – Każdy z nas inaczej patrzy na design, na projektowanie, zmieniają się nasze potrzeby. Coraz bardziej dostrzegamy, że coraz bardziej potrzebne są usługi niż produkty – mówi.

Aczkolwiek Śląsk odkąd mamy konkurs był mocny w projektowaniu graficznym. I to się nie zmienia, to nas cieszy, bo to projektowanie ma różne oblicza, są to różne systemy komunikacji, informacji. Coś, co jest nam coraz bardziej potrzebne na co dzień. Cieszymy się, że w naszych województwach całkiem nieźle to wypada.
Radio 90: Ta edycja tegoroczna, możemy powiedzieć o firmach, które się zgłosiły, jakie są to branże?
Mamy sporo zgłoszeń do nowej kategorii wystawiennictwa, dużo zgłoszeń graficznych, trochę produktowych.

Teraz jury debatować będzie, która z firm, produktów, usług jest przykładem dobrej jakości. Werdykt poznamy 17 października, podczas Kongresu Małej i Średniej Przedsiębiorczości, który odbędzie się w Katowicach

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj