Za nami 18. Bieg Barbórkowy w Rybniku [FOTO]

Ponad 800 osób stanęło na starcie 18. już Biegu Barbórkowego w Rybniku. Zawodnicy i zawodniczki walczyli na dystansie 10 kilometrów. Rywalizowali w klasyfikacji open, ale także w klasyfikacjach wiekowych.

Nagrodzono także najlepszych rybniczan i najlepszych górników. Najszybszy był wodzisławian Oliwier Mutwil, który rok temu był drugi, a w tym pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę, Matusza Mrówkę. Jak się biegło?

Oliwier Mutwil: Bardzo dobrze, bo jak jest forma, to zawsze się biega bardzo dobrze. Biegłem 7 kilometrów za Mateuszem Mrówką. Czułem się na tyle dobrze, że postanowiłem trochę przyspieszyć po tych 7 kilometrach, wyprzedziłem go, później, wydaje mi się, bo nie oglądałem się za siebie, cały czas powiększałem przewagę. Fajnie, bo zamieniliśmy się miejscami. Po kilku takich między nami rywalizacjach w końcu z nim wygrałem.

Wśród kobiet, drugi rok z rzędu zwyciężyła chorzowianka, Agnieszka Gortel-Maciuk.

Agnieszka Gortel-Maciuk: Atmosfera jest bardzo fajna, trasa bardzo fajna, chociaż chodziły słuchy, że jest bardzo górzysta i Rybnik jest bardzo górzysty. Tutaj strach padł, że będzie ciężko. Ale nie było tak ciężko. Może trochę powietrze mogłoby być…

Dodajmy, że niedzielna impreza tradycyjnie już kończyła roczne zmagania w Biegowym Grand Prix Rybnika, na które składają się również: Bieg Wiosny, Rybnicki Półmaraton Księżycowy i Kamień Extreme. Grand Prix zdobyli w tym roku rybniczanie Joanna Griman i Marcin Ciepłak.

Joanna Griman: To jest bardzo fajne, taka inna mobilizacja. Wiadomo, jest więcej tych biegów. Przygotowujemy się, mamy jakiś cel i na prawdę, bardzo fajne. Jest tam i ten Kamień Extreme, te biegi są różne. Dłuższy i krótszy dystans.

Marcin Ciepłak: Chyba w pierwszym Grand Prix nie startowałem, ale dobrze, z tego co pamiętam, chyba drugi raz udało mi się wygrać. I od kiedy wygrałem to drugie, to postanowiłem, że co roku będę walczył i co roku będę się starał wygrać to Grand Prix. To jest coś, co ja też promuję. Czyli bieganie tutaj u nas w Rybniku. Dla mnie to jest fajna promocja tego biegania przez te wszystkie miejskie biegi.