Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Za nami impreza pełna atrakcji. Dni Godowa pod znakiem motocykli i koncertów! [FOTO]

Facebook Twitter

To były dwa dni dobrej zabawy. W sobotę (7.07.) odbył się zlot motocyklowy i koncerty, których gwiazdą był zespół Bracia. W niedzielę (8.07.) zorganizowano Bieg Krasnala, Festiwal Biegowy, wystąpił Teatr Wodzisławskiej Ulicy, zagrały orkiestry.

W tym roku gmina postanowiła skumulować kilka imprez, które w zeszłych latach odbywały się osobno. Mówi wójt Godowa, Mariusz Adamczyk:

W naszej gminie wiele się dzieje, wiele mamy imprez sportowych, festynów. Zauważyliśmy, że jeśli jest tego przesyt to po prostu mieszkańcy z tego nie korzystają, w związku z tym staramy się grupować te imprezy. (…) W ubiegłym roku mieliśmy kilka imprez, natomiast w tym roku skumulowaliśmy to wszystko w jedną imprezę.

A motocykliści po raz kolejny odwiedzili Godów. Czujemy się tu bardzo dobrze – mówił naszemu reporterowi Roman Krentusz prezydent motocyklowego klubu Mroczne Duchy Górny Śląsk:

Jesteśmy po raz czwarty tutaj w Godowie, ogólnie jest to piąty zlot. W tym roku pojawiło się ponad 400 motocykli. Zaczęło się od uroczystego przejazdu ulicami gminy, zaprezentowania maszyn przez uczestników (…). Dużo znajomych jest, którzy bardzo chętnie przyjeżdżają do Godowa, świetnie się bawimy razem, pogoda dopisała. Miejmy nadzieję, że będziemy się bawić na kolejnych zlotach jeszcze lepiej.

Podczas zlotu motocyklowego swoje umiejętności zaprezentował jeden z czołowych standowców, czyli zawodników prezentujących triki na motorze, Kamil Nikliborc „Nixon”:

Jest to freestyle na motocyklu ulicznym. Troszkę jest poprzerabiany, hamulce, inne przełożenia. Przeważnie jest uprawiany na zamkniętych placach, gdzie są możliwości akrobacji. Ten sport się nie nudzi i cały czas się rozwija. Dzisiaj było troszkę driftów na przednim kole (…) i troszkę akrobatyki. Plac niestety był bardzo mały, ale i tak było ok. Publiczność była wspaniała, więc jeździło się świetnie.

Gwiazdą wieczoru był zespół Bracia, którego energetyczny występ porwał publiczność do wspólnej zabawy. Z koncertu zadowolony był lider grupy, Piotr Cugowski:

Nam się zawsze podoba w tych stronach, bo tutaj w żyłach płynie rock’n’roll, więc nam się gra zawsze dobrze. Dzisiaj też było naprawdę bardzo sympatycznie, mimo, że amfiteatr nie jest duży to atmosfera była dobra. Nie jest powiedziane, że każdy koncert wyjdzie, wszystko zależy od interakcji z publicznością. Dzisiaj było perfekcyjnie!

Zobaczcie zdjęcia:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj