Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Za nami prezentacja piłkarzy ROW-u Rybnik

Facebook Twitter

Piłkarze ROW-u Rybnik zaprezentowali się swoim kibicom przed zbliżającym się sezonem. Tym samy powróciła po wielu latach tradycja spotkania z kibicami. W piątkowe (05.08.) popołudnie mogli oni poznać skład zespołu, który będzie występował w tym sezonie na czwartoligowych boiskach.

W drużynie jest kilku nowych zawodników, większość składu zespołu to jednak młodzi gracze, ale kadra nie jest jeszcze zamknięta. „Fajnie, że spotkaliśmy się z naszymi kibicami przed sezonem” – mówił kapitan ROW-u Jan Janik.

Jan Janik: Na pewno coś, czego przez ostatnie lata nie było, coś fajnego. Przyszli kibice, mogliśmy się im zaprezentować. Na pewno fajnie, że w klubie się dzieje. Dzieje się coraz więcej. Coraz więcej rzeczy na plus, bardzo nas to cieszy. My z naszej strony sportowej naprawdę bardzo dobrze przygotowujemy się do tego pierwszego meczu dobrze. Pracujemy, będziemy na pewno na pierwszy mecz gotowi i mam nadzieje, że będzie to widać na boisku.

Po prezentacji rybniczanie rozegrali ostatni sparing przed sezonem, zmierzyli się z rezerwami GKS-u Katowice i wygrali pewnie 4:0. Po meczu zadowolony był ukraiński trener ROW-u, Ołeksand Szeweluchin.

Ołeksand Szeweluchin: Nie ukrywam, że chcieliśmy zagrać dobry mecz. Graliśmy o wygraną. W każdym meczu gdzie wychodzimy, nam zależy, szczególnie to jest potrzebne dla tych młodych chłopców. Wygrana, żeby poczuli, żeby postrzelali tych bramek. To, co trenujemy w tygodniu i od samego początku, żeby coś zrealizowali na tym boisku. Cieszymy się z tego sparingu. Postaraliśmy się dać wszystkim zagrać i czujemy, że ta liga się zbliża i chcemy startować.

Trener Szeweluchin liczy na swój zespół w nadchodzącym sezonie, liczy też na kibiców.

Ołeksand Szeweluchin: Będziemy się starać tego kibica, tę publiczność zachęcić do przyjścia na stadion swoją grą, swoimi wystąpieniami w tych meczach ligowych. Na prawdę to jest bardzo ważne dla nas, bo uważam, że ta piłka nożna i ten sport to jest wszystko dla publiczności. My też mówimy chłopcom, żeby mieli z tego pociechę, ale przede wszystkim fajnie, jak trybuny wypełnione. Wtedy się gra zupełnie inaczej. Tutaj wszyscy chcą tego awansu, ale na to trzeba zapracować. Tutaj potrzebujemy wsparcia tego publiczności, tej rybnickiej, tych kibiców. Bez nich będzie to o wiele ciężej zrobić.

Inauguracja nowego sezonu na czwartoligowych boiskach w nadchodzący weekend (13-14.08.). ROW zagra na wyjeździe z LKS-em Czaniec. W grupie II czwartej ligi rybniczanie będą rywalizowali z kilkoma zespołami z regionu, są to: Unia Turza Śląska, Unia Racibórz, LKS Bełk, Kuźnia Ustroń i Błyskawica Drogomyśl. Z rozgrywek wycofały się drużyny Unii Książenice i Czarnych Gorzyce.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023