Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Udało się sprzedać konie należące do MOSiR-u w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Imperię, Eryka, Dafirę i Dunię kupiły dziewczyny należące do sekcji jeździeckiej, jaka do tej pory działała przy ośrodku. Werka, klacz w najlepszym stanie, trafiła do byłej wychowanki klubu. Konie poszły za ponad 14 tysięcy złotych. Jak już informowaliśmy na naszej antenie: w wodzisławskim Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zrezygnowano z tej formy rekreacji, bo koszty wynajmowania stajni były za wysokie.

Liczymy, że w dalszym ciągu będą kontynuowane te jazdy. Trudno mi jednak powiedzieć czy to będzie jedno miejsce, natomiast już jest plan, że w kilku miejscach będą te konika. A w dalszej perspektywie, jeśli rodzice tych dzieci się zorganizują, być może uda się stworzyć jakąś formę stowarzyszenia i skoszarować to w jednym miejscu.

– zapowiada Bogdan Bojko, dyrektor wodzisławskiego MOSiR-u. W czwartek (14.02.) odbyła się już druga licytacja. Konie chciało kupić 10 osób. Pierwsza została unieważniona, bo osoba, która ją wygrała ostatecznie nie wpłaciła pieniędzy, które zaoferowała za konie. A było to prawie 30 tysięcy złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022