Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Za szybko wyszła na spacer z kwarantanny

Facebook Twitter

Wynik negatywny, wcale nie oznacza, że można opuścić kwarantannę. Zwalnia z niej dopiero decyzja sanepidu. Przeczytajcie historię żorzanki, której grozi grzywna do 30 tysięcy złotych.

W czwartek (9.04.) po godz. 19.00, podczas kontroli osób objętych kwarantanną, na jednym z osiedli policjanci zauważyli przed budynkiem kobietę, która powinna przebywać w domu. Zapytali mieszkankę Żor, dlaczego opuściła miejsce zamieszkania, a ta wówczas odpowiedziała, że jej test na koronawirusa dał wynik negatywny. Kobieta wyjaśniła, że z tego też powodu wyszła na spacer z synem, gdyż sądziła, że nie podlega już kwarantannie. Policjanci polecili kobiecie natychmiast wrócić do mieszkania i pozostać w nim tak długo, aż sanepid wyda stosowną decyzję.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem każdy, kto został objęty kwarantanną, ma obowiązek pozostać w domu aż minie jej termin lub organ wydający decyzję, poinformuje daną osobę o wygaśnięciu jej kwarantanny. W przeciwnej sytuacji osoba ta musi się liczyć z karą administracyjną sięgającą nawet 30 tys. złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj