Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Za tydzień powrót uczniów do szkół! Stacjonarnie!

Facebook Twitter

Dystans, dezynfekcja, maseczki w przestrzeniach wspólnych. Za nieco ponad tydzień, w środę, 1 września, uczniowie wracają do szkół. Stacjonarnie! Są już wytyczne Ministerstwa Edukacji, a także Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie zasad, jakie mają obowiązywać w placówkach od początku nowego roku szkolnego.

Te najważniejsze nie różnią się od reguł, jakie już obowiązywały uczniów i nauczycieli, kiedy w czasie pandemii zajęcia były prowadzone na terenie szkół. Klasy powinny być wietrzone, uczniowie na przerwach powinni mieć możliwość utrzymania dystansu, należy na szkolnych korytarzach nosić maseczki.

Płyny do dezynfekcji muszą być dostępne dla każdego. Ich dostawy ma zapewnić Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Wrzesień to start szczepień na terenie szkół. W pierwszym tygodniu nauki zaplanowano spotkania informacyjne o szczepieniach przeciwko COVID-19 z uczniami i rodzicami, potem zbierane będą deklaracje opiekunów, tak by w trzecim tygodniu września móc zacząć szczepić dzieci od 12.roku życia.

Już wiadomo, że egzamin 8-klasisty odbędzie się w maju, nie będzie egzaminu z czwartego przedmiotu obowiązkowego, czyli np. z biologii, chemii, fizyki, geografii lub historii. Matura w 2022 roku, podobnie jak w minionym roku szkolnym, będzie przeprowadzona tylko w części pisemnej. Matura ustna nie będzie obowiązkowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj