Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zaatakował i zranił policjanta. Grozi mu kara do 10 lat więzienia

Facebook Twitter

Zaatakował policjanta podczas interwencji i zranił go szkłem w rękę. O weekendowym zdarzeniu (22.01.) w jednej z miejscowości w gminie Strumień informuje dzisiaj cieszyńska policja.

slaska.policja.gov.pl

Policjanci zostali wezwani na teren jednej z posesji, ze zgłoszenia wynikało, że mieszkający tam mężczyzna nie chce wpuścić swojej matki oraz siostry. Podczas pierwszej interwencji policji 46-latek ostatecznie wpuścił członków rodziny. Chwilę później zaatakował jednak swojego szwagra, który przyjechał na miejsce zaniepokojony długą nieobecnością teściowej. Doszło między nimi do szarpaniny i po raz kolejny na miejsce wezwani zostali policjanci.

46-latek był mocno pobudzony i nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń. Trzymając w ręku worek z odłamkami szkła, zamachnął się w pewnej chwili w stronę jednego z policjantów i próbował go nimi uderzyć. Policjant w porę zablokował uderzenie, jednak szkło zraniło go w rękę. Później doszło do szarpaniny. Ostatecznie mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

Przed sądem odpowie za czynną napaści na mundurowego, naruszenia nietykalności cielesnej oraz wywieranie przemocą i groźbą wpływu na policyjne czynności. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Czytaj także

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023