StartSię dzieje W Radiu 90 Wiadomości dnia

Zabawa ze zbójnikami w Beskidach. To już w ten weekend! [ZOBACZ PROGRAM]

Oprócz tradycyjnego łupienia, przygotowali także moc innych atrakcji. Mówi jeden z organizatorów, Paweł Grzyb z kapeli Beskidzcy Zbóje:

W tym roku oczywiście wioska zbójnicka, nasi zbójnicy, nasi górale będą naszych gości bawić. Bedą oczywiście występy kapel góralskich i z Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Ktoś zza granicy też się pojawi, żeby uatrakcyjnić cały festiwal. Bedzie gastronomia, wszystko tradycyjnie przez nas przygotowywane. Goście mogą tak naprawdę w tym uczestniczyć, patrząc, jak to się wszystko dzieje. Jeszcze będziemy produkowali masło; oczywiście będzie zagroda z owcami. W tym roku tez taką fajna niespodzianą będzie to, że pojawią się dwa alpaki, które na Skolnitym stacjonują na co dzień – dla dzieciaków bardzo fajna atrakcja.      

Nowością będzie także bacówka z serami: góralskimi i zbójnickimi. Wszyscy, którzy pojawią się na górze Skolnity będą mogli sprawdzić się w różnego rodzaju góralskich i zbójnickich konkursach, tak zwanych „szpasach”:

Wbijamy gwoździe, rozbijamy orzechy, jeździmy na nartach, pomimo że śniegu nie ma, przeciągamy linę, piłujemy piłą „moja-twoja”, czyli tak, jak to kiedyś było. Dwóch wielkich mężczyzn jest potrzebnych, żeby ten kawał drewna przeciąć. Napad zbójnicki to jest też bardzo ważny element tego festiwalu, więc napadać będziemy, ale tego już nie mówię, kiedy i jak, bo to wszystko musi być nagle i musi być to niespodzianka, żeby nasi goście dobrze się przy tym bawili. Coś tam postrzelamy, coś złupimy, coś się pobawimy – także naprawdę każdy będzie zadowolony. Bedzie coś dla ducha i coś dla ciała w naszej gastronomi. Każdy wyjedzie z tej imprezy zadowolony.

Dodajmy, że nagrody w konkursach będą atrakcyjne, oprócz zbójnickich gadżetów będą to kolacje w restauracjach, pobyty w górskich hotelach, czy ośrodkach agroturystycznych. Nowością w tym roku będzie możliwość spędzenia całej nocy w towarzystwie zbójników:

W tym roku wieczorem po zakończeniu pierwszego dni festiwalu będziemy organizowali takie góralsko-zbójnickie jam session. Przyjadą muzykanci, kompani w tym wszystkim, co robimy i będziemy sobie muzykowali. Ci goście, którzy będą chcieli, będą z nami mogli zostać do rana. Będzie wyznaczone miejsce, można powiedzieć takie pole namiotowe, na którym każdy będzie mógł rozbić swój namiot i pozostać z nami do rana, co jest fajną atrakcją, bo tak naprawdę będzie możliwość w tym roku uczestniczenia w pełni w tej Nocy Zbójników, no i będzie można z nami zostać do rana i zobaczyć jak to wszystko się najpierw kończy, a potem od rana, jak ci zbójnicy się budzą do życia i rozpoczynają ten dzień następny.   

II Noc Zbójników w dniach 11-12 sierpnia w Wiśle na górze Skolnity. Zobacz nasze zaproszenie WIDEO!

Zostaw komentarz