Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zabawy, quizy i zagadki. Wystartowało „Kosmiczne Lato z Biblioteką”

Facebook Twitter

Biblioteka w Raciborzu rozpoczęła cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci pod nazwą „Kosmiczne lato z Biblioteką”. Na czas wakacji pracownicy biblioteki przygotowali dla uczestników szereg iście kosmicznych atrakcji!

Na pierwszych zajęciach gwiezdni podróżnicy wysłuchali bardzo ciekawego wykładu, którego tematem były „Rakiety i pojazdy kosmiczne”. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, rozwiązywały quizy i zagadki oraz zbudowały własne rakiety, którymi z pewnością przylecą na kolejne zajęcia pod nazwą „Podróże w czasie”. Nie mogło zabraknąć również książek – część z nich o tematyce kosmosu powędrowała z młodymi miłośnikami niebieskich wypraw do domu.

Zajęcia Kosmicznego Lata z Biblioteką potrwają do 26 sierpnia. W każdy wtorek i czwartek, w godzinach od 11.00 do 14.00 biblioteka zamieniać się będzie w mini centrum studiów kosmicznych. Każde zajęcia mają inny temat związany z wiedzą o kosmosie. Oprócz zajęć na miejscu, zaplanowano również dwie wycieczki – już 20 lipca do Wytwórni Kultury, Nauki i Zabawy w Katowicach „Bajka Pana Kleksa”, w sierpniu do Fabryki Robotów w Mosznej oraz Interaktywnego Parku Edukacji i Rozrywki ROSENAU Zaginione miasto w Pokrzywnej. Zgłoszenia na wycieczki przyjmowane będą w trakcie trwania zajęć, najpóźniej na tydzień przed planowaną wycieczką.

Relacja wideo z pierwszego dnia Kosmicznego Lata z Biblioteką:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021