Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zabezpieczmy w odpowiedni sposób swojego psa

Facebook Twitter

Posiadanie pupila to dla nas przyjemność, która daje nam dużo radości. Nie możemy jednak zapominać o tym, że spoczywają na nas pewne obowiązki w związku z posiadaniem np. psa.

Fot. LaBruixa / pixabay.com

Obowiązki takie są zapisane w wielu aktach prawnych. Ważne jest to, by nasz zwierzak nie pogryzł przypadkowych osób. Jeżeli mamy posesje, to bardzo ważne jest zawieszenie tabliczki informującej o posiadaniu przez nas psa. Wtedy każdy, kto nas odwiedzi będzie wiedział, że na posesji znajduję się nasz pies.

Skutki pogryzienia przez psa mogą być bardzo tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, by zachować ostrożność. Posiadacze, jak i osoby postronne muszą wiedzieć o ryzyku związanym z posiadaniem zwierzęcia.

Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń, który mówi: Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel, a brak wyobraźni może doprowadzić do poważnej tragedii.

(źródło: raciborska policja)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020