Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zabójca policjanta nie został jeszcze przesłuchany

Facebook Twitter

Mężczyzna, który śmiertelnie postrzelił policjanta w Raciborzu, nie został jeszcze przesłuchany. Trafił do szpitala z raną postrzałową uda. O tym kiedy będzie możliwe przesłuchanie zdecyduje lekarz.

fot.raciborz.policja.gov.pl

Przypomnijmy: do tragedii doszło wczoraj (4.05.) rano na ulicy Chełmońskiego. Patrol próbował ująć mężczyznę, który w stroju policjanta zatrzymywał samochody. Wtedy padły strzały. Postrzelony policjant był reanimowany, bezskutecznie. Drugi z mundurowych postrzelił mordercę w udo. Ranny 40- latek przebywa w szpitalu.

Aleksandra Nowara: Policjanci dostali informację około godziny 8.00 z dwóch miejsc, bo w jednym przypadku był to rejon stacji benzynowej, że mężczyzna być może pod wpływem alkoholu czy innych środków wsiada do samochodu i może prowadzić samochód, mieliśmy informację jaki to był samochód, a po kilku minutach kolejne zgłoszenie z ulicy Chełmońskiego o tym, że mężczyzna kontroluje samochody, prawdopodobnie policjant w mundurze policyjnym wstrzymuje ruch, rozmawia z kierowcami, tamuje ruch. W tym momencie dojechali tutaj policjanci umundurowani prewencji z Raciborza, podjęli wobec niego czynności. Mężczyzna wyjął broń i oddał strzał w kierunku policjanta, niestety strzał był śmiertelny, reanimowaliśmy policjanta na miejscu, później karetka pogotowia, niestety nie udało się go uratować.

-relacjonowała w Radiu 90 Aleksandra Nowara, rzeczniczka Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach. Na miejscu przez cały dzień we wtorek (4.05.) pracowała ekipa dochodzeniowo- śledcza, technicy kryminalistyki, również Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej.

Policja poinformowała, że funkcjonariusz, który zginął to młodszy aspirant Michał Kędzierski. Miał 43 lata, od 10 lat służył w szeregach policji. Z całego kraju na ręce jego bliskich napływały wczoraj kondolencje. Złożyli je między innymi prezydent Andrzej Duda czy komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021