Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zabójca policjanta z Raciborza przeszedł operację, jego stan nie zagraża życiu

Facebook Twitter

Mężczyzna, który we wtorek (4.05.) zastrzelił policjanta na raciborskim osiedlu, a sam został postrzelony przez drugiego funkcjonariusza, z raną postrzałową uda przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Jak dowiedziało się Radio 90, przeszedł operację, ale na razie nie został jeszcze przesłuchany.

Jest w stanie niezagrażającym życiu

– mówi w rozmowie z Arkadiuszem Żabką Maciej Kołodziejczyk rzecznik lecznicy:

Maciej Kołodziejczyk: 40-letni mężczyzna trafił w stanie ogólnie dobrym, niezagrażającym życiu. Z SOR-u został przetransportowany na oddział operacyjny, musiał być poddany zabiegowi. Pobrana została od niego krew na obecność  substancji psychoaktywnych i alkoholu. Przeszedł operację, jego stan nie zagraża życiu, lekarze zdecydują kiedy będzie mógł być przesłuchany przez prokuratora.

Radio 90: On jest cały czas pod obstawą policji?

Maciej Kołodziejczyk: Tak, jest pod obstawą policji.

Przypomnijmy: do tragedii doszło wczoraj (4.05.) rano na ulicy Chełmońskiego w Raciborzu. Dwuosobowy patrol policji został wezwany na miejsce, by zatrzymać mężczyznę, który przebrany za policjanta, zatrzymywał samochody. Podczas interwencji mężczyzna wyjął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Postrzelony funkcjonariusz był reanimowany, ale nie udało się go uratować. 43- letni policjant zmarł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj