Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zabójstwo kobiety w Raciborzu. Dwie osoby – kobieta i mężczyzna – z zarzutami. Ofiara została też wykorzystana seksualnie

Facebook Twitter

Zabójstwo kobiety w Raciborzu - w związku z tym zdarzeniem mundurowi zatrzymali dwie osoby. To kobieta i mężczyzna, którym grozi teraz dożywocie.

Zabójstwo kobiety w Raciborzu

Zabójstwo kobiety w Raciborzu – prokurator postawił zarzuty dwóm osobom

Zarzut zabójstwa – usłyszeli kobieta i mężczyzna, zatrzymani w sprawie śmierci 46-letniej kobiety, której zwłoki znalazł w miniony wtorek w Raciborzu przypadkowy przechodzień. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Za zbrodnię, jakiej się dopuścili mogą spędzić w więzieniu resztę swojego życia.

Przypomnijmy. Nagie zwłoki kobiety zostały odnalezione we wtorek po 20 na ulicy Nowomiejskiej w Raciborzu przy rzece. Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia w tej sprawie, policjanci pojechali na miejsce. Okazało się, że jest to ciało 46-letniej kobiety, która od kilku miesięcy przebywała w Raciborzu.

Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora, który zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok. Kryminalni z raciborskiej komendy bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 3 osoby – dwóch mężczyzn w wieku 37 i 47 lat i 26-letnią kobietę – podejrzanych o tą zbrodnię. Z policyjnych ustaleń wynika, że chwilę przed zdarzeniem razem pili oni alkohol. Między kobietami doszło do awantury, podczas której 26-latka rzuciła się na pokrzywdzoną, zaczęła ją szarpać i kopać po całym ciele

– relacjonuje sierż. sztab. Joanna Wiśniewska, rzeczniczka Komendy Policji w Raciborzu.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn miał również zaatakować 46-latkę i wykorzystując jej stan, wykorzystać ją także seksualnie. Po całym zdarzeniu zabrali jej pieniądze z portfela i poszli dalej pić. Sprawcy w chwili zatrzymania mieli w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Zebrany materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 26-letniej kobiecie i 37-latkowi zarzutu zabójstwa. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut seksualnego wykorzystania bezradności innej osoby. Drugi z mężczyzn, po policyjnych czynnościach, został zwolniony. Najbliższe miesiące zatrzymani spędzą więc w areszcie.

Fot. Policja w Raciborzu

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj