Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zabójstwo nastolatka w Wodzisławiu Śląskim. Sprawca został tymczasowo aresztowany

Facebook Twitter

Tymczasowy areszt dla 26-latka, który w miniony weekend śmiertelnie ugodził nożem nastolatka. Do zdarzenia doszło w Wodzisławiu Śląskim. Czy to było zabójstwo czy samoobrona?

zabójstwo

Zabójstwo czy samoobrona?

Policjanci z wodzisławskiej policji zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który podczas kłótni śmiertelnie ugodził nożem 19-latka. Mężczyzna usłyszał już prokuratorski zarzut zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim został tymczasowo aresztowany.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę (26.03) tuż przed północą na ulicy Harcerskiej w Wodzisławiu Śląskim. Tej feralnej nocy pomiędzy dwoma mężczyznami na ulicy doszło do awantury. W trakcie kłótni 19-letni mężczyzna wyciągnął nóż, który został mu odebrany przez 26-latka. Ten zadał mu nożem cios w okolicę klatki piersiowej. Prowadzona niemal natychmiast akcja reanimacyjna przez wodzisławskich mundurowych okazała się bezskuteczna. Życia 19-latka nie udało się uratować.

zabójstwo

Zabójstwo 19-latka – co o sprawie mówi prokuratura w Wodzisławiu Śląskim?

Sprawca zdarzenia został od razu zatrzymany. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim Sąd zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Grozi mu teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023