Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zabójstwo policjanta. 4 maja zginął Michał Kędzierski, koledzy policjanci pamiętają

Facebook Twitter

Dwa lata temu zginął Michał Kędzierski. Policjanci pamiętają o rocznicy zabójstwa mundurowego z Raciborza. 4 maja 2021 roku około 8.00 rano był w patrolu, który interweniował wobec mężczyzny przebranego za policjanta.

Michał Kędzierski zginął 4 maja. Mężczyzna przebrany za policjanta zatrzymywał samochody, policjanci dostali zgłoszenie, że prawdopodobnie jest pijany i pod wpływem narkotyków. Do konfrontacji doszło na ulicy Chełmońskiego, fałszywy policjant wyciągnął broń i oddał strzał wobec interweniujących mundurowych, kula trafiła Michała Kędzierskiego. Jego kolega z patrolu też oddał strzał, trafił napastnika w udo, udało się go obezwładnić i zatrzymać.

Więcej o sprawie w materiałach naszych dziennikarzy – Strzelanina w Raciborzu

Mimo reanimacji nie uratowano prawdziwego policjant. Michał Kędzierski zginął na służbie w wieku 43 lat. Radosławowi Ś. przedstawiono sześć zarzutów: zabójstwa przy użyciu broni palnej, usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych funkcjonariuszy, posiadania broni bez wymaganego pozwolenia, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz uprawy konopi. Proces ws. zabójstwa Michała Kędzierskiego ma zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. Na 25 maja zapowiedziano mowy końcowe.

Michał Kędzierski – sylwetka. Przypomina ją Śląska policja

Służbę w policji rozpoczął 30 grudnia 2011 r. Na stanowisku kursanta wydziału prewencji komendy powiatowej policji w Raciborzu. Ukończył szkolenie zawodowe podstawowe w szkole policji w Katowicach.

Następnie pełnił służbę jako policjant zespołu patrolowego komisariatu policji w Kuźni Raciborskiej.

Od 15 października 2014 r. Referent zespołu patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji KPP w Raciborzu. Następnie od 16 czerwca 2017 r. Referent wydziału kryminalnego raciborskiej komendy. Od 1 czerwca 2019 r. Detektyw zespołu operacyjno-rozpoznawczego wydziału kryminalnego KPPw Raciborzu.

Zabójstwo policjanta. Michał Kędzierski zegnany przez kolegów

Michał Kędzierski zegnany przez kolegów

Od 1 września 2020 r. Pełnił służbę w zespole patrolowo-interwencyjnym wydziału prewencji komendy powiatowej policji w Raciborzu.

4 maja 2021 r. Około godziny 8.00 rano policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej, gdzie według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna przemieścił się samochodem i policjanci zatrzymali go na ulicy Chełmońskiego.

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany.

Postrzelonego Michała Kędzierskiego pomimo prowadzonej reanimacji, najpierw przez kolegę z patrolu, potem kolejnych policjantów, którzy pojawili się na miejscu, a następnie medyków nie udało się uratować.

Zginął na służbie w wieku 43 lat.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024