Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zabójstwo w Raciborzu miało wyjątkowo dramatyczny przebieg. Najpierw wspólnie pili, potem skatowali swoją ofiarę

Facebook Twitter

Najpierw wspólnie popijali alkohol, potem swoją ofiarę pobili - deptali ją między innymi po głowie. Na koniec Łukasz K. kobietę zgwałcił. Niedawne zabójstwo w Raciborzu miało wyjątkowo makabryczny przebieg.

Zabójstwo w Raciborzu
Morderstwo w Raciborzu - ciało kobiety znaleziono w okolicach ul. Nowomiejskiej

Zabójstwo w Raciborzu – prokuratura o szczegółach tej zbrodni

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach ujawniła szokujące okoliczności zbrodni, do której 21 maja doszło w Raciborzu. Przypadkowy przechodzień odnalazł tam wówczas nagie ciało 46-letniej kobiety. W związku z tym zabójstwem dość szybko zatrzymane zostały dwie osoby – to kobieta w wieku 27 lat i mężczyzna w wieku 37 lat.

Szczegóły zabójstwa są makabryczne. Okazuje się, że w feralny dzień  27-letnia Martyna A. i 37-letni Łukasz K. udali się na plac Długosza w Raciborzu, gdzie zauważyli siedzącą na ławce Marzenę B. Kobieta od niedawna przebywała w Raciborzu.

Cała trójka, wspólnie spożywała alkohol, a następnie wszyscy postanowili udać się na pusty plac przy stacji benzynowej, gdzie kontynuowali spotkanie. To rejon ulicy Nowomiejskiej. W trakcie popijawy  Martyna A. zauważyła, że Łukasz K. nawiązał z Marzeną B. intymną relację. Pomiędzy kobietami doszło do kłótni, w trakcie której Martyna A. uderzyła pokrzywdzoną w twarz, wyrwała jej pukiel włosów, a następnie zepchnęła z betonowego płotu

– czytamy w komunikacie Prokuratury Rejonowej w Gliwicach.

Leżącą,  w wyniku upadku pokrzywdzoną najpierw Martyna A. a potem także Łukasz K. deptali po twarzy oraz kopali po całym ciele. Następnie Łukasz K. rozebrał pokrzywdzoną i odbył z nią stosunek płciowy. Napastnicy pozostawili Marzenę B. w miejscu jej upadku i kontynuowali libację.  Kiedy nagą kobietę odnalazł przechodzień przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia stwierdziła zgon Marzeny B.

Martynie A. przedstawiono zarzut popełnienia zbrodni z art. 148 § 1 kk, czyli zabójstwa. Przesłuchana w charakterze podejrzanej 27-latka  przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia.

Łukaszowi K. przedstawiono zarzut popełnienia przestępstw z art. 148 § 1 kk i z art. 198 kk czyli seksualnego wykorzystania bezradności lub niepoczytalności innej osoby. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Łukasz K. przyznał się do popełnienia czynu z art. 148 § 1 kk, zaprzeczył by dopuścił się obcowania płciowego z Marzeną B.

Zatrzymanym grozi od 10 lat więzienia, do dożywocia. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Raciborzu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy od chwili zatrzymania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024