Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zabrakło e-kart w Rybniku. Pasażerowie na wydanie czekają miesiącami

Facebook Twitter

Od dwóch miesięcy pasażerowie komunikacji miejskiej w Rybniku czekają na wydanie e-kart. Do naszej redakcji piszą zbulwersowani mieszkańcy, którzy są zmuszeni do kupowania droższych tradycyjnych biletów. O kłopotach mówiliśmy już na początku października. Cały czas problemu nie rozwiązano.

W tej sprawie pisze do nas między innymi Agnieszka, która aktualnie codziennie wydaje 10 złotych na bilety do szkoły dla swoich synów, zamiast płacić 10 złotych za bilet miesięczny. Taka zniżka na Kartę Dużej Rodziny jej przysługuje. Jak pisze, składając wniosek, została poinformowana o tym, że jest aktualnie wydłużony czas oczekiwania na e-kartę. Czeka już jednak blisko dwa miesiące. Dlaczego nie ma e-kart? Łukasz Kosobucki prezes Komunikacji Miejskiej w Rybniku przeprasza pasażerów, przyznając, że miasto jest bezsilne, bo cały czas zakłócane są dostawy e-kart z Chin:

Radio 90: Dwa miesiące czekają niektórzy.

Łukasz Kosobucki: Tak, niestety muszę potwierdzić i przeprosić naszych pasażerów, tak ten okres znacząco się wydłużył od momentu, kiedy te karty miały przyjść. Niestety jesteśmy bezsilni z bardzo prostego powodu: zakłócenia jakichkolwiek usług niedawno były uzasadniane covidem, dzisiaj są uzasadniane łańcuchem dostaw, brakiem prądu, bo przecież Chiny na moment stanęły i wojną. Taki niestety dzisiaj jest świat.

Miasto Rybnik zamówiło 25 tysięcy e-kart. Pierwsza partia ma trafić do Polski dzisiaj (09.12.). Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym tygodniu będą w Rybniku- zdradza prezes Łukasz Kosobucki:

Łukasz Kosobucki: Żeby przyśpieszyć, zastanawiamy się, czy po prostu nie wstrzymać dostawy, tylko w poniedziałek jechać po te karty, żeby już w poniedziałek po przyjeździe z Krakowa je przygotowywać.

Radio 90: Kiedy te karty mogą trafić do pasażerów? W przyszłym tygodniu?

Łukasz Kosobucki: Przy tym scenariuszu, że w poniedziałek będą w Rybniku, to od wtorku będziemy dystrybuować te karty.

Sprawdzimy, czy faktycznie w przyszłym tygodniu e-karty trafią do rąk pasażerów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj