Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Zabytki po konserwacji”. Muzeum w Raciborzu zaprasza do zwiedzania nowej wystawy czasowej

Facebook Twitter

Nowa wystawa czasowa „Zabytki po konserwacji” prezentuje obiekty, które zostały poddane zabiegom konserwatorskim w latach 2016-2020. Wystawa czynna od 23 października 2020 r. prezentowana w budynku ekspozycyjnym przy ul. Gimnazjalnej 1.

fot.materiały prasowe

Ekspozycja składa się z różnorodnych eksponatów – dzieł sztuki (malarstwo i rzeźba), przedmiotów rzemiosła artystycznego, zabytków archeologicznych (głównie ceramiki pradziejowej, średniowiecznej i nowożytnej), muzealiów historycznych – starodruków, dokumentów oraz zabytków etnograficznych – elementów raciborskich strojów ludowych, dzieł sztuki ludowej, dawnych narzędzi rolniczych, a także urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie domowym.

Muzeum w Raciborzu mimo braku własnej pracowni konserwatorskiej, od roku 2000 prowadzi stałą, sukcesywną konserwację najcenniejszych i najbardziej zagrożonych zabytków muzealnych. Ta polityka Muzeum w Raciborzu w dziedzinie konserwacji swoich zbiorów niejednokrotnie spotkała się z uznaniem jury Konkursu Marszałka Województwa Śląskiego na Najważniejsze Wydarzenie Roku – Muzeum w Raciborzu wielokrotnie otrzymało nagrody i wyróżnienia w tym konkursie w zakresie „dokonań z dziedziny konserwacji”.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj