Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Zabytkowa kopalnia Ignacy w 3D. Zobacz!

Facebook Twitter

To wystawa, na której znajdują się prace fotografików z całej Polski. Zdjęcia wykonane specjalną techniką można oglądać w Focus Mall w Rybniku. To propozycja z okazji zbliżającej się Barbórki.

O autorach zdjęć opowie Alojzy Szwachuła, przewodniczący Stowarzyszenia Zabytkowej Kopalni Ignacy:

Wykonane zostały przez Polski Klub Stereoskopowy. To są fotograficy z całej Polski: Krakowa, Poznania, Warszawy, Wrocławia i wielu innych miast. Brali udział w specjalnych warsztatach w Domu Kultury w Chwałowicach. Potem mieli swoją wystawę, która nazywała się „PKS-em po Polsce”. Po tych warsztatach i wystawie chcieli coś zostawić na naszej ziemi, więc padło na Zabytkową Kopalnię Ignacy i tutaj zostały te zdjęcie wykonane.

Kopalnia Ignacy często jest wybierana przez artystów jako obiekt, który inspiruje do tworzenia wartościowych prac:

Ze względu na swoją historię jest wdzięcznym obiektem do wykonywania różnego rodzaju zdjęć, szczególnie tych w wersji 3D. Aby je zobaczyć należy skorzystać ze specjalnych okularów, które znajdują się przy tych zdjęciach. (…) Warto to zobaczyć.

Na fotografiach prezentowanych na wystawie można podziwiać między innymi elementy maszyn wyciągowych parowych, które również są już zabytkami. Ekspozycję w Focus Mall można oglądać do czwartku (5.12.).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj