Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zaczęło się dobrze, a skończyło źle…

Facebook Twitter

Siatkarze drugoligowego Volleya Rybnik zmierzyli się w minioną sobotę (05.01.) z TKS-em Tychy. Przegrali 1:3, choć w pierwszym secie zdeklasowali rywali wygrywając go 25:14. Druga partia meczu była wyrównana, ostatecznie lepsi byli goście wygrywając 26:24.

W dwóch kolejnych odsłonach meczu dominowali już tyszanie (25:20, 25:20) i to oni sięgnęli po trzy punkty. Szkoda tego meczu, tym bardziej, że nie byliśmy faworytem – mówił kapitan Volleya, Mariusz Jajus:

Graliśmy z wyżej notowanym zespołem, wydaje mi się, że u siebie powinniśmy powalczyć, jakiś punkt zdobyć. Pierwszy set wygrany bardzo gładko, układało się bardzo dobrze, ale niestety szansa nasza gasła. Nie wiem, czy to było spowodowane tą przerwą świąteczną, ale nie umieliśmy utrzymać koncentracji (…).

Przegranej żałował także trener Volleya, Wojciech Kasperski:

Zagraliśmy myślę bardzo dobry pierwszy set, otwarcie mieliśmy znakomite, w każdym elemencie. Zagrywka bardzo dobra, pewnie w przyjęciu, pewnie w ataku, trochę bloków i to spowodowało, że przeciwnik w pierwszym secie nie miał szans. Natomiast nie ukrywam, że od kilku meczów walczymy z koncentracją, to jest największy chyba problem, żeby utrzymać koncentrację. (…)

Volley jest na 7. miejscu w tabeli grupy piątej II ligi. W kolejnym meczu zagra na wyjeździe z liderem – MKS-em Andrychów. Siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy obecnie przebywają na obozie szkoleniowym w Kanadzie rozegrali mecz 14. kolejki awansem. Pokonali w nim Kęczanina Kęty 3:2.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj