Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żądają ferii dla dzieci na świeżym powietrzu. Możesz podpisać petycję

Facebook Twitter

Jest petycja w sprawie zniesienia zakazu przemieszczania się dla dzieci w czasie ferii zimowych. Taki apel do premiera wystosowała Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

fot. pixabay.com

To sprzeciw wobec utrzymania na czas ferii zimowych zakazu wychodzenia z domu między godz. 8.00 a godz. 16.00 dla dzieci do 16. roku życia bez opieki dorosłego. Zakaz obowiązuje od poniedziałku do piątku do 17 stycznia.

Oznacza to, że w czasie zimowych ferii najmłodsze dzieci w zdecydowanej większości będą zamknięte w czterech ścianach, bez możliwości spędzania czasu na dworze. Fundacja w swojej petycji podkreśla, że miesiące izolacji mają negatywny wpływ na młodych ludzi, odbijają się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym. Wielu rodziców między 8.00 a 16,00 jest w pracy, nie ma więc możliwości organizowania wolnego czasu swoim pociechom, np. wychodząc z nimi na spacer. Dzieci od wielu tygodni są odcięte od rówieśników, spędzają całe dnie na zajęciach online wpatrzone w ekrany komputerów. Przerwa w nauce wprowadzona została po to, by dzieci mogły odpocząć, wyjść z domu zanim zapadnie zmrok, oddychać świeżym powietrzem, spacerować i biegać. Jeśli dzieci nie będą mogły bawić się na dworze, będą spotykać się w domach, co zwiększa ryzyko zakażenia.

Fundacja, która prowadzi Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży odbierała sygnały od młodych ludzi, które wskazywały na ich zły stan psychiczny. Dzieci często mówiły, że to najgorszy czas w ich życiu.

Petycję Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę można podpisywać w internecie. Do tej pory zrobiło to prawie 31 500 osób (dane na 31.12. godz. 10.00). Petycję możesz podpisać TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj