Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zadali cios nożem, potem ciało wrzucili do rzeki. Wiemy więcej o morderstwie w Szymocicach

Facebook Twitter

Najpierw zadali mężczyźnie cios nożem w budynku jednorodzinnym w Szymocicach, a potem przewieźli ciało i wrzucili do kanału Ulga. Raciborska policja i prokuratura wie coraz więcej na temat zabójstwa 31- latka z Jastrzębia- Zdroju.

fot.raciborz.policja.gov.pl

Jak już was informowaliśmy w miniony piątek (29.10.) jeden z rolników w Brzeźnicy w korycie rzeki Odry odkrył ciało mężczyzny. Po jego identyfikacji okazało się że to mieszkaniec Jastrzębia, dwa dni później w niedzielę (31.10) zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo. Wczoraj (2.11.) na wniosek prokuratury tymczasowo ich aresztowano. Mówi Mirosław Szymański oficer prasowy raciborskiej policji:

Mirosław Szymański: Raciborscy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z zabójstwem 31-letniego mieszkańca Jastrzębia- Zdroju. Do zabójstwa doszło 11 października bieżącego roku w miejscowości Szymocice.

Radio 90: Zwłoki zostały znalezione w Odrze, do zabójstwa doszło w Szymocicach, rozumiem, że ciało przepłynęło parę kilometrów.

Mirosław Szymański: Tak, jak ustalili kryminalni ciało przepłynęło rzeką Odrą, zostało znalezione 29 października. Ciało w wodzie ujawnił rolnik pracujący na polu.

fot.raciborz.policja.gov.pl

Podejrzani o zabójstwo 31- latka, to dwaj mężczyźni, jeden z nich, w wieku 39 lat, jest mieszkańcem Jastrzębia Zdroju, drugi 34- latek mieszkańcem powiatu rybnickiego. Mężczyźni zostali przesłuchani przez prokuraturę w Raciborzu. Mówi prokurator rejonowy z Raciborza Mariusz Klekotka.

Mariusz Klekotka: To były dwa etapy, do zadania ciosów, prawdopodobnie nożem, narzędziem ostrym doszło w dniu 11 października 2021 roku na terenie miejscowości Szymocice, natomiast po tym zdarzeniu ciało mężczyzny zostało przewiezione w pobliże Raciborza i tam wrzucone do kanału Ulga.

Radio 90: Mężczyźni przyznali się do winy?

Mariusz Klekotka: Potwierdzili swój udział w zdarzeniu, opisali przebieg zdarzenia, nie kwestionują udziału w tym czynie, jeden ze sprawców przyznał się wprost.

Prokuratura kierując się dobrem postępowania nie mówi o motywie zabójstwa, za kilka dni odbędzie się sekcja zwłok zamordowanego mężczyzny, jej wyniki odpowiedzą na pytanie jak zmarł 31- latek i czy żył w momencie wrzucenia go do rzeki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022