Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zadaszona trybuna i nowy obiekt multisportowy. Taką inwestycję planują w Radlinie [FOTO]

Facebook Twitter

Jeszcze w grudniu ma zostać ogłoszony przetarg na budowę zadaszonej trybuny na stadionie w Radlinie przy ulicy Mariackiej. Projekt zakłada też budowę nowego energooszczędnego obiektu i adaptację budynku na Głożynach.

FOT. miasto.radlin.pl

Na inwestycję wartą 13 mln złotych udało się pozyskać 10 mln złotych. Mówi Zbigniew Podleśny zastępca burmistrza Radlina:

Zbigniew Podleśny: Projekt obejmuje nie tylko budowę trybuny na około 600 miejsc, ale obejmuje także zamianę dzisiejszego budynku energochłonnego, starego, zawilgoconego na nowy energooszczędny. Oczywiście w nowoczesnej technologii i remont kolejnego obiektu na ul. Reymonta o przeznaczeniu społeczno-kulturalnym, który też pochłania bardzo dużo energii. Jest obiektem już leciwym, którym kiedyś było przedszkole na Głożynach. Te inwestycje będą prowadziły docelowo do modernizacji i oszczędności w infrastrukturze miejskiej. Natomiast budowa zadaszonej trybuny, jest to ukłon w kierunku instytucji organizacji sportowych, nie tylko piłkarskich, które na tę inwestycję oczekiwały od bardzo dawna.

Prace budowlane mają potrwać 20 miesięcy. Władze miasta wierzą, że po ostatnim awansie drużyny Górnik Radlin potencjalne zainteresowanie meczami będzie rosło.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023