Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zadbaj o swoje piękno i urodę. Salon ViVi Estetic w Żorach oficjalnie otwarty [materiał partnera]

Facebook Twitter

Ekskluzywny salon ViVi Estetic w Żorach zaprasza wszystkich, którzy od piękna wymagają więcej. To wyjątkowe miejsce w naszym regionie, gdzie usługi z zakresu medycyny estetycznej świadczone są na najwyższym poziomie. Jakie zabiegi czekają na nas w strefie piękna?

Fot. uwiecznieni.pl

Aby się tego dowiedzieć, udaliśmy się na oficjalnie otwarcie salonu ViVi Estetic, tam rozmawialiśmy z kosmetologiem, Natalią Ostrowską-Baran.

Radio 90: Natalio oprowadź nas po wnętrzach salonu i opowiedz o zabiegach, jakie proponujecie swoim klientom.

Natalia Ostrowska-Baran: Z przyjemnością, zapraszam.

Kosmetolog Natalia Ostrowska-Baran, ViVi Estetic w Żorach, fot. Radio 90

Natalia Ostrowska-Baran: W tym gabinecie wykonujemy zabiegi pielęgnacyjne i iniekcyjne na twarz. Proponujemy m. in. mezoterapię igłową, mikroigłową, zabieg bankietowy Cool Lifting, czyli wyraźne napięcie skóry w ciągu zaledwie 5 minut. Mamy tutaj też zabiegi typowo pielęgnacyjne, jeśli ktoś z jakichś względów nie chce lub nie może korzystać z zabiegów inwazyjnych. Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne, pracujemy głównie na marce Theo Marvee. Jeśli chodzi o urządzenie Dermapen, to tutaj korzystamy z kosmetyków MG Collection, czyli serii kosmetycznej producenta urządzenia. Mamy w salonie do dyspozycji aż dwa urządzenia nowej generacji Dermapen 4.0, to najnowszy model, jaki jest dostępny na rynku w renomowanych gabinetach. Klienci mają do dyspozycji cztery rodzaje ampułek z tej serii, które dobieramy indywidualnie według potrzeb skóry podczas pierwszej wizyty.

Fot. uwiecznieni.pl

Radio 90: Zabieg zapewne składa się z kilku etapów?

Natalia Ostrowska-Baran: Pierwszy etap zabiegu to demakijaż, czyli dokładne oczyszczenie i przygotowanie skóry. Następnie dobieramy odpowiednią ampułkę i przystępujemy do zabiegu właściwego z użyciem urządzenia Dermapen 4.0. Głównym zadaniem tego zabiegu jest wywołanie stanu zapalnego po to, żeby skóra zaczęła się regenerować. Dzięki temu, że wykonujemy kontrolowane mikro urazy, wywołujemy stan zapalny, pobudzając skórę do regeneracji, a fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Wyraźnie poprawiamy jej napięcie, redukując przy tym widoczność drobnych zmarszczek. Jest to świetny zabieg dla osób, które mają zmarszczki, pierwsze oznaki starzenia, ale nie tylko, bo oprócz działania mikronakuć, dobieramy odpowiednią ampułkę, która dzięki zawartym w niej składnikom aktywnym działa w określony sposób. Mamy cztery rodzaje ampułek:

 1. MG-HA35 to produkt głęboko nawilżający i przyspieszający procesy gojenia się skóry (poza dużą dawką kwasu hialuronowego mamy tu także m.in. witaminę C, cynk i panthenol).
 2. MG-HA35+ to produkt hamujący objawy przyspieszonego starzenia się skóry i bardzo intensywnie odbudowujący poziom jej nawilżenia (m.in. kwas hialuronowy, wit. C i E, retionol, peptydy, kwas ferulowy).
 3. MG-BL– walczy z przebarwieniami i melasmą bazujący na kwasie hialuronowym, kwasie kojowym, wyciągach z lukrecji i wit. C.
 4. MG-R.A.S.– odwraca efekty starzenia się skóry i przyspiesza regenerację blizn, zawarto w nim m.in. retinaldehyd, peptydy, witaminy i przeciwutleniacze.

Po wykonanej mezoterapii mikroigłowej nakładamy na twarz maskę łagodzącą, wyciszającą i zabezpieczającą skórę na około 15 minut. Zabezpieczamy twarz kremem. Zabieg ten wykonujemy w serii 4-6 zabiegów w odstępie miesięcznym między zabiegami.

Zabieg Retix C

Fot. uwiecznieni.pl

Natalia Ostrowska-Baran: Set RetiBooster zawiera 4% retinol, czyli pochodną witaminy A, która będzie pobudzała włókna kolagenowe do odnowy, więc będzie wyraźnie zagęszczać skórę i ją przebudowywać. Dodatkowo mamy tutaj 2% aktywator czynników wzrostu TGF-beta, dodany do pierwotnej formuły Retix C, która wcześniej była dostępna na rynku. Zabieg łączony wykonywany jest w 3 etapach. Najpierw wykonujemy zabieg Reti Glow, zawierający w swoim składzie kwasy: mlekowy, felurowy, cytrynowy i glikolowy. Kwas cytrynowy będzie rozświetlał cerę oraz redukował przebarwienia, kwas mlekowy będzie redukował zaskórniki otwarte i zamknięte oraz regulował wydzielanie sebum. Jeśli chodzi o kwas felurowy, to jest on stabilizatorem witaminy C. Kwas felurowy nie powoduje złuszczania, natomiast neutralizuje działanie wolnych rodników, czyli też ma działanie typowo anti aging, dzięki niemu procesy starzenia się skóry będą zachodzić dużo wolniej. Oprócz tego mamy kwas glikolowy typowo napinający dedykowany skórom dojrzałym. Kolejnym etapem jest wykonanie mezoterapii mikroigłowej przy pomocy urządzenia R.Pen by URGO. Mezoterapia mikroigłowa pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a formuła RetiBooster aplikowana w trakcie mezoterapii odbudowuję skórę na poziomie komórkowym. Trzeci etap to aplikacja maski z setu RetiBooster, która musi pozostać na skórze przez 6-8 godzin, klient zmywa ją w domu za pomocą wody.

Radio 90: Przejdźmy do kolejnego pomieszczenia w salonie, jakie tutaj zabiegi są wykonywane?

Natalia Ostrowska-Baran: Mamy tutaj dwa fenomenalne urządzenia, to Face Analizer i Cryotech Cool.

Face Analizer

Fot. Radio 90

Natalia Ostrowska-Baran: Face Analizer to urządzenie do analizy skóry twarzy. Dzięki niemu możemy sprawdzić, czy mamy, np. plamy pigmentacyjne, czy skóra jest zanieczyszczona, ile mamy sebum, czy nawilżenie jest prawidłowe, czy nasz wiek odpowiada wiekowi naszej skóry. Czasami wynik analizy pokazuje, że ktoś ma skórę młodszą w porównaniu do wieku, czasami wskazuje, że cera jest starsza i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Po takiej analizie dobieramy zabiegi dedykowane najlepsze dla danej osoby. To urządzenie pomaga nam precyzyjnie określić problem i dobrać do niego zabieg. Pozwala nam przeanalizować skórę w taki sposób, w jaki nie byłoby to możliwe gołym okiem, czyli ułatwia nam naszą pracę, ale też jest to dla klientów bardzo dobra forma sprawdzenia, czy i czego konkretnie skóra potrzebuje. Klient po analizie dostaje cały protokół, a my rozpisujemy plan działania.

Radio 90: Kolejka do gabinetu z Face Analizerem się nie kończy, każdy chce skorzystać z tego urządzenia.

Natalia Ostrowska-Baran: Dokładnie, jest to innowacyjne urządzenie. Bardzo przydatne dla klienta, ale też pomagające nam w naszej pracy.

Fot. uwiecznieni.pl

Radio 90: Z tego urządzenia mogą skorzystać także mężczyźni?

Natalia Ostrowska-Baran: Oczywiście, wszystkie zabiegi, jakie mamy, mogą wykonywać i kobiety i mężczyźni. Dziś panowie są coraz bardziej świadomi, dbają o siebie. Wielu panów korzysta z naszych usług z zakresu redukcji tkanki tłuszczowej czy pozbycia się niechcianego owłosienia. Coraz częściej też mężczyźni decydują się na zabiegi na twarz i o tę twarz dbają.

Cryotech Cool

Fot. uwiecznieni.pl

Radio 90: Rozmawiałem z Waszym klientem, który korzystał z zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej i jest bardzo zadowolony. Mówił, że efekty były widoczne już po pierwszym zabiegu.

Natalia Ostrowska-Baran: Jak najbardziej, jeśli chodzi o urządzenie Cryotech do kriolipolizy, czyli do zamrażania tkanki tłuszczowej to już po jednym zabiegu są widoczne efekty. Co prawda musimy uzbroić się w cierpliwość dlatego, że pierwsze efekty są zauważalne po upływie czterech do ośmiu tygodni. Czynnikiem, który warunkuje nam czy efekt będzie faktycznie rewelacyjny i klient będzie zadowolony, jest odpowiednie nawodnienie. My tydzień przed tym zabiegiem robimy pomiar, zdjęcia celem wizualizacji. Dzięki takiej konsultacji i pomiarowi wiemy, jaką dokładnie formę redukcji tkanki zastosować. Przy tym zabiegu trzeba pic dużo wody, około 2-3 litry dziennie, będzie to nam wspomagało pracę wątroby, bo wątroba właśnie tę tkankę tłuszczową musi zmetabolizować. Po tym zabiegu wiele osób mówi nam, że czuje wzmożone pragnienie, czyli wątroba sama się domaga odpowiedniego nawadniania organizmu. Kriolipoliza zamraża tkankę tłuszczową z wybranego obszaru, tym samym ją redukując, ale także aż w 40% hamuje jej nagromadzanie się w przyszłości w obszarze poddanym zabiegowi.

Adrian Nitner: Korzystałem z zabiegu kriolipolizy, czyli zamrażania tkanki tłuszczowej i w zasadzie po jednym zabiegu efekt był piorunujący, chociaż na początku trochę sceptycznie do tego podchodziłem, ale po półtora miesiąca od wykonania zabiegu przy stosowaniu się do ściśle określonych zaleceń, efekt był naprawdę szokujący, bo nawet osoby, które to obserwowały mówiły, że nie wierzyły aż w taki efekt. Po półtora miesiąca okazało się, że wchodzę w spodnie o jeden rozmiar mniejszy no i w zasadzie tylko musiałem się trzymać drobnych restrykcji typu solidne picie wody czy ograniczenie niepotrzebnych używek spożywczych.

Radio 90: Ile trwał jeden zabieg?

Adrian Nitner: Około 50 minut, w zasadzie tyle to trwa i nic więcej nie trzeba do tego dokładać. Jest to jednorazowy zabieg, można go oczywiście powtarzać w odpowiednich odstępach czasowych. Po takim jednym zabiegu osiągnąłem zadowalający mnie efekt.

Adam Nitner, korzystał z zabiegu kriolipolizy w ViVi Estetic, Fot. Radio 90

Radio 90: Jest to bezpieczna kuracja?

Natalia Ostrowska-Baran: Oczywiście, mamy tutaj z obsługi tego urządzenia odpowiednio przeszkolony i wykwalifikowany personel. Jest to urządzenie medyczne, które ma parametry zapewniające bezpieczeństwo. Jest to wiodące urządzenie na rynku, które zamraża tkankę do -10 stopni Celsjusza.

Radio 90: W kolejnym pomieszczeniu także znajdują się urządzenia wyglądające bardzo profesjonalnie, czy rzeczywiście tak jest?

Natalia Ostrowska-Baran: Dokładnie, opowiem Państwu o Laser Platinum Ice 2000 i EMS Sculpt, bo warto z nich skorzystać i przekonać się na własnej skórze, jakie dają efekty.

Laser Platinum Ice 2000

Fot. uwiecznieni.pl

Natalia Ostrowska-Baran: Laser Platinum Ice 2000 to urządzenie do depilacji laserowej, mające na celu usunięcie niechcianego owłosienia. Urządzenie to spełnia wszelkie nałożone przez prawo wymogi, posiada niezbędne certyfikaty CE, w tym również certyfikat medyczny oraz techniczne badania sprawności z raportem włącznie. Dodatkowo ma głowicę chłodzącą, dzięki temu klient nie czuje wiązki światła lasera, która dostaje się do tkanek, a jedynie przyjemny chłód. Jest to urządzenie bardzo innowacyjne, wystarczy od 3 do 6 zabiegów, ale jest to też kwestia indywidualna i zależy w dużej mierze od grubości włosa, jego koloru i od skóry. Osoby, które przychodzą na zabieg, są pozytywnie zaskoczone zarówno efektywnością zabiegu, ale również tym, że sam zabieg nie boli. Dotychczas przyjmowało się, że depilacja laserowa jest zabiegiem nieprzyjemnym, przy zabiegu tym urządzeniem nie ma tego dyskomfortu.

EMS Scuplt

Natalia Ostrowska-Baran: EMS Scuplt to urządzenie, które wykorzystuje elektrostymulacje. Stymulujemy mięśnie do ich rozbudowy, dzięki niemu możemy zaznaczyć mięśnie brzucha albo podnieść pośladki. Warto korzystać z tego urządzenia co 2-3 dni, tak aby mięśnie miały czas się zregenerować. Oprócz tego mamy tutaj kilka opcji urządzenia, np. połączenie elektrostymulacji z redukcją tkanki tłuszczowej, więc możemy działać i na rozbicie tkanki tłuszczowej i na stymulację mięśni.

Radio 90: To urządzenie także jest dla mężczyzn?

Natalia Ostrowska-Baran: Oczywiście, nie ma to znaczenia. Z tego urządzenia może korzystać każda osoba, która chce stymulować mięśnie do ich rozbudowy i wzmocnienia. Panowie bardzo często sięgają po to urządzenie, aby zaznaczyć mięśnie brzucha, a Panie aby podnieść pośladki. Zabieg ten również dedykowany jest sportowcom, np. Kolażom, którzy chcą wzmocnić mięśnie czworo- i dwugłowy uda, aby osiągać jeszcze lepsze wyniki w swojej dziedzinie.

Radio 90: Z jaką częstotliwością należy korzystać z tego urządzenia?

Natalia Ostrowska-Baran: Proponujemy minimum 6 zabiegów w serii, żeby efekt był zadowalający. Zabiegi wykonujemy co 2-3 dni, żeby dać mięśniom czas na regenerację. Trzeba go wykonywać regularnie. Jedna sesja zabiegowa trwa 30 min. Zabieg poprawia strukturę mięśni poprzez wykonanie ok. 20 tys. skurczy podczas jednego treningu. Intensywność skurczy wywołanych przez urządzenie EMS jest wyższa niż intensywność skurczy mięśni podczas treningu na siłowni.

Radio 90: Dziękuję za rozmowę.

Natalia Ostrowska-Baran: Dziękuję i zapraszam do ViVi Estetic. Zapraszam także do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych. Jesteśmy na Facebooku , Instagramie i YouTube.

Nasza oferta

Zabiegi:

 • Zabieg na ciało Stymulacja mięśni EMS Sculpt
 • Zabieg na ciało Fala Radiowa RET/CET
 • Zabieg na ciało VelaShape IV Derma Q-IR
 • Zabieg na ciało Kriolipoliza CryoTech – redukcja niechcianej tkanki tłuszczowej
 • Zabieg na ciało Limfodrenaż Limfodren Presso 360IR
 • Zabieg na ciało CoolLifting- CoolCell – na cellulit
 • Zabieg na ciało Fala Uderzeniowa Shock Wave
 • Zabieg na ciało Spider Skin
 • Depilacja laserowa Laserem Platinum Ice 2000

Masaże:

 • Masaż Kobido Tape
 • Masaż Tajski klasyczny
 • Masaż Tajski sportowy
 • Masaż Japoński Shiatsu
 • Masaż Balijski olejkami
 • Masaż Tajski świecą z naturalnego wosku
 • Masaż Tajski gorącymi kamieniami
 • Masaż Hawajski Lomi Lomi
 • Masaż Tajski Masaż Pleców, Głowy i Twarzy
 • Masaż Tajski masaż nóg i stóp
 • Masaż baby dla dzieci powyżej 5 lat
 • Masaż baby poniżej 5 lat + rodzic

Kontakt

 • ViVi Residence i ViVi Estetic
 • ul. Promienna 6, Żory
 • Strefa Piękna VIVI Estetic, telefon: +48 500 300 400, wew.3
 • Strefa Relaksu VIVI Massage, telefon: +48 500 300 400 wew.2

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024