Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zadbaj o swoje serce

Facebook Twitter

Przed nami kolejna edycja bezpłatnych badań! W niedzielę (18.01.) pierwsza akcja w Focus Mall w Rybniku. Oprócz konsultacji medycznej, także szereg działań profilaktycznych.

„Zadbaj o swoje serce” 18 stycznia między 10.00 a 18.00 w galerii Focus Mall Rybnik.

To ogólnopolska kampania edukacyjno – profilaktyczno – społeczna organizowana w formie bezpłatnych badań przesiewowych nieprzerwanie od 2006 roku. Celem kampanii jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które zbierają w Polsce wysokie żniwo. Ma za zadanie edukować jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa profilaktyka, zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta.

Lekarze będą zachęcać przede wszystkim do zdrowego odżywiania, poddawania się badaniom okresowym oraz do wdrażania innych działań profilaktycznych, a także będą chcieli motywować uczestników akcji do podjęcia istotnych decyzji z perspektywy zdrowia serca.

W ramach każdej akcji uczestnicy mają ułatwiany dostęp do lekarzy specjalistów oraz mogą skorzystać z profilaktyki kardiologicznej w zakresie wykonywania: badań EKG, badań cholesterolu, obliczania wskaźnika BMI, pomiaru ciśnienia krwi, wskazań właściwej diety, zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze. Pacjenci są również diagnozowani pod kątem stwierdzenia czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego.

Akcja „Zadbaj o swoje serce” odbywa się w ramach Dnia Zdrowia w Focus Mall Rybnik.
W tym czasie z pacjentami rozmawiać będą również przedstawiciele medycyny niekonwencjonalnej. Wolontariusze fundacji DKMS będą prowadzić rejestrację dawców szpiku.

Obecni będą lekarze i specjaliści z zakresu: kardiologii, okulistyki, a także: specjalista profilaktyki udaru mózgu, dietetyk, diabetolog oraz trener fitness. Program przewiduje możliwość wykonania wielu badań w tym: USG piersi, badanie słuchu i wzroku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj