Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zagrożenia powodziowe będzie mniejsze – obiecuje RZGW w Gliwicach

Facebook Twitter

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej rozwija współpracę z Czechami. Do tej pory Centrum Operacyjne wymieniało informacje ze swoim odpowiednikiem po drugiej stronie granicy, Povodi Odry, telefonicznie, korespondencyjnie lub mailowo.

Teraz będzie wgląd do portalu, monitorującego sytuację na czeskich zbiornikach wodnych wyjaśnia Linda Hofman, Rzecznik Prasowy, RZGW w Gliwicach:

Ponieważ kontakt z pracownikami Povodi Odry jest równie cenny, jak dostęp do internetowego portalu, już wkrótce wszyscy pracownicy Centrum Operacyjnego RZGW w Gliwicach przejdą kurs doskonalący znajomość języka czeskiego. Szczególny nacisk zostanie położony na techniczne określenia z zakresu hydrologii.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach to państwowa jednostka budżetowa, działająca na podstawie ustawy Prawo wodne z dn. 18 lipca 2001 r., oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 czerwca 2006 r. w sprawie przebiegu granic obszarów dorzeczy i regionów wodnych (Dz. U. Nr 126, poz. 878).
RZGW w Gliwicach odpowiada za szeroko rozumianą gospodarkę wodną i zarządza m.in. większością zbiorników retencyjnych w swoim regionie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj