Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zainteresowanie wymianą pieców w Mszanie większe niż spodziewały się władze gminy

Facebook Twitter

Gmina będzie występowała do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska o udzielenie pożyczki na ten cel. Do Urzędu Gminy wpłynęło 270 wniosków, podczas gdy gmina zabezpieczyła wymianę tylko dla 100 gospodarstw.

Konieczne było losowanie tych, którzy otrzymają finansowe wsparcie w pierwszej kolejności.

Reszta musi poczekać

– mówi w rozmowie z Arkadiuszem Żabką Mirosława Książek-Rduch z Urzędu Gminy w Mszanie:

Mirosława Książek-Rduch: W związku z tak dużym zainteresowaniem wójt gminy prowadzi rozmowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sprawie możliwości pozyskania pożyczki na tel cel. Chcemy wszystkim mieszkańcom zainteresowanym dać taką możliwość, aby mogli skorzystać z dotacji.

Radio 90: Kiedy można spodziewać się odpowiedzi?

Mirosława Książek-Rduch: Liczymy na to, że to będzie kwiecień. Generalnie dofinansujemy wymianę starych kotłów na węglowe piątej klasy i kotły gazowe oraz na pellet.

Radio 90: Najczęściej jaką opcję wybierają mieszkańcy?

Mirosława Książek-Rduch: Najwięcej mamy zgłoszeń na wymiany na kotły gazowe i węglowe piątek klasy, pojedyncze przypadki na pellet.

Dofinansowanie w Mszanie udzielane jest w wysokości 40% kosztów w przypadku zakupu pieca węglowego, lub 50% gdy wymieniamy piec na gazowy. W obu przypadkach dofinansowanie nie może przekroczyć kwoty 5 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022