Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zainwestuj w zmianę źródła ciepła i uzyskaj do 100% zwrotu kosztów

Facebook Twitter

Można otrzymać nawet pełny zwrot kosztów związanych z wymianą źródła ciepła lub montażem instalacji fotowoltaicznej. Przyjmowane są wnioski w ramach projektu "Łączymy z energią". Dotyczy to mieszkańców całego subregionu zachodniego.

Fot. pixabay.com

Właściciele domów jednorodzinnych na terenie Godowa, Jastrzębia-Zdroju, Krzyżanowic, Marklowic, Pszowa, Raciborza, Rybnika, Rydułtów, Wodzisławia i Żor mogą uzyskać dofinansowanie na instalację odnawialnych źródeł energii. Trzeba wybrać jedną z technologii, w którą chce się zainwestować: czy to fotowoltaikę, pompę ciepła, czy kocioł na pelet. Maksymalna kwota dotacji w przypadku tej ostatniej to nawet 17,5 tysiąca złotych. Można też łączyć ze sobą wybrane metody ogrzewania.

W projekcie o pieniądze mogą starać się także osoby, które w danym budynku prowadzą działalność gospodarczą lub rolniczą. O kolejności na liście będą decydowały przyznane punkty, a nie zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Wnioski są przyjmowane do końca kwietnia w Urzędzie Miasta w Rybniku. Uruchomiono tam specjalny punkt konsultacyjno-informacyjny, gdzie udzielane są wszystkie informacje.

Specjalny punkt konsultacyjno-informacyjny, będzie mieścił się w pokoju nr 003 Urzędu Miasta Rybnika (ul. B.Chrobrego 2). Na miejscu będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat zasad konkursu.
Punkt ten będzie czynny w dniach od 30 marca do 30 kwietnia, w dni robocze w godzinach:

  • poniedziałek-środa: 11.30-15.30
  • czwartek: 14.00-18.00
  • piątek: 9.00-13.00

Na czwartek (5.04.) zaplanowano spotkanie informacyjne w rybnickim magistracie. Początek o godz. 16.00 w sali nr 264.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022