Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zaiskrzy pod kopalniami? Przewoźnicy już alarmują. We wtorek chcą protestować

Facebook Twitter

"Już nie gotówką a przelewem a zakup tylko w sklepie internetowym" - informują nas osoby zajmujące się przewozem węgla.. PGG zmienia zasady sprzedaży. Wywołuje to wiele emocji, sporo firm transportowych, które zajmują się odbiorem i dystrybucją węgla wśród mieszkańców, zauważa, że ograniczenie sprzedaży tylko do sklepu internetowego nastręczy wiele problemów. Szczególnie starszym klientom.

Od jutra (30.08.) ma zacząć obowiązywać system Kwalifikowanych Dostawców Węgla, tymczasem już pojawiły się przed kopalniami problemy. Z naszą redakcją skontaktował się Damian Majwald. Odbiera on węgiel na kopalni i rozwozi do swoich klientów. Choć kilka miesięcy temu mieli oni zamówiony towar, dzisiaj (29.08.) na kopalni nie mógł go odebrać. Jak twierdzi nasz rozmówca, odebrać można węgiel tylko zakupiony poprzez internetowy sklep.

Damian Majwald: Czekało się w kolejce, tydzień, dwa tygodnie, ale po prostu mieli szansę emeryci, starsi ludzie tego węgla… dostarczaliśmy im. Na dzień dzisiejszy został tylko internet. Oni zostaną kompletnie bez niczego. Od dzisiaj gotówką nie można płacić, tylko sprzedaż jest internetowa. Jeśli ludzie mają po 20, 30 lat kupują po 3-4 miesiące z internetu i nie mogą kupić, to co ma powiedzieć ktoś, kto ma 70 lat i w ogóle internetu nie ma, nawet telefonu nie ma z internetem, nie wie „z czym się to je”. Jak on zamówił sobie w maju czy w czerwcu, teraz przyszła kolejka, mam takich kilku klientów, którzy już, już by mieli ten węgiel. Ale oczywiście muszę im powiedzieć, że nie, nie przywiozę im, bo gotówki już nie ma, teraz zostaną bez na dzień dzisiejszy.

Jak się dowiedzieliśmy, na jutro (30.08.) przed kopalnią Jankowice planowana jest akcja protestacyjna przewoźników. Ma to właśnie związek ze zmianami w systemie sprzedaży węgla w PGG. Do tematu będziemy wracać.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj