Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zajęcia internetowe dla uczniów w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Czas zagrożenia koronawirusem to na razie czas wolny od chodzenia do szkoły, ale nie wolny od nauki. Szkoły organizują uczniom nauczanie przez internet. To ważne dla wszystkich a szczególnie dla tych, którzy przygotowują się do egzaminów.

Takie nauczanie prowadzone jest w między innymi w Jastrzębiu – mówi prezydent miasta, Anna Hetman:

Dyrektorzy nadzorują pracę wszystkich nauczycieli. W szkołach odbywają się zajęcia poprzez przesyłanie testów i zadań dla uczniów. Poprzez kontakt mailowy, poprzez dziennik elektroniczny, oraz przez lekcje które są przygotowane w formie elektronicznej dla szkół. One mogą być wykorzystane i przesyłane na stronę ucznia bądź na stronę szkoły, do odebrania przez uczniów. Nauczyciele sprawdzają później wiedzę i umiejętności, które w tej formie zostały zdobyte.

Urząd Miasta w Jastrzębiu postanowił także zorganizować dodatkowe zajęcia online dla uczniów:

Od poniedziałku ruszamy również z inną formą zajęć – taką doraźną, dla wszystkich uczniów naszych szkół jastrzębskich. To będą zajęcia organizowane przez nauczycieli z różnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To będą ciekawe wykłady, pogadanki ale również testy przygotowujące do egzaminów. To jest bardzo ważne, bo duża przerwa w zajęciach może jednak w jakiś sposób utrudnić  przygotowanie się do egzaminów. W poniedziałek ruszamy z matematyką. Zachęcam uczniów i rodziców uczniów aby zmobilizowali uczniów do tego, by z takich zajęć skorzystać.

Zajęcia online będą rozpoczynały się o godzinie 11:00. W kolejnych dniach będą odbywał się z innych przedmiotów. Harmonogram ma być dostępny na stronie jastrzębskiego magistratu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj