Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami

Facebook Twitter

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami. Ostatnio znów się uaktywnili i wysyłają fałszywe wiadomości za pomocą SMS-ów albo maili.

fot. Pixabay

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami

Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia – ostrzega regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim, Beata Kopczyńska:

Beata Kopczyńska: Wiadomości SMS o odebraniu nieodebranego świadczenie ZUS z prośbą o jak najszybsze jego otrzymanie i konieczności przejścia do linku nie są wysyłane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Nie wysyłamy do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejść. Nie prosimy o podawanie danych wrażliwych, niezabezpieczonymi kanałami komunikacji. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierającej linki, które miałyby przekierować na jakieś pobranie świadczeń.

Klikniecie w link zwarty w takim smsie grozi w efekcie utratą pieniędzy z konta. O każdej takiej próbie oszustwa należy powiadomić ZUS i policję.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj