Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zakończono projekt „Kreatywny bibliotekarz” w raciborskiej bibliotece

Facebook Twitter

Nieprzerwanie od 2017 roku, raciborskiej bibliotece udaje się pozyskać dotacje Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację szkoleń podnoszących kwalifikacje pracowników. 

mat. prasowe

Bibliotekarze m.in. rozwijają swoje zdolności w zakresie nowych technologii oraz przygotowują się do pracy z nowymi typami użytkowników.

W tym roku postawiono na kreatywność. Nowe technologie, praca z obcokrajowcami, nietypowe zadania i wyzwania. Praca bibliotekarzy jest bardzo rozwojowa i wymaga ciągłego doszkalania, dlatego Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu od kwietnia 2020 roku realizuje projekt „Kreatywny bibliotekarz” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Z ośmiu zaplanowanych szkoleń, tylko trzy, ze względu na pandemię, mogły się odbyć tradycyjnie – w czerwcu pracownicy dowiedzieli się jak przyciągnąć rodziców z dziećmi do biblioteki oraz odkryli kulturalny skarb, jakim jest idea wolontariatu a we wrześniu wzięli udział w szkoleniu na temat prewencji mobbingu w miejscu pracy. W ramach szkoleń w formule online, bibliotekarze uczyli się m.in. jak aplikować do programów MKiDN, jak powinno wyglądać modelowe spotkanie autorskie i klubu książki oraz jak przyciągnąć młodzież do biblioteki z pomocą literatury grozy. Poznawano także sposoby na innowacyjną obsługę dojrzałych czytelników oraz, na koniec projektu, omówiono potrzeby Ukraińców w bibliotece.

Jesteśmy przekonani, że nowe kompetencje nabyte w trakcie szkoleń i warsztatów pozwolą bibliotekarzom na jeszcze lepszą obsługę naszych użytkowników a dodatkowo przełożą się na większe zainteresowanie książką i biblioteką

– mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj